מאסטר איביץ': החותמת של המאמן במכבי ת"א

בניצחונות האחרונים של מכבי ת"א מודגש עד כמה הסרבי מפגין שליטה אבסולוטית בכל מה שקורה במגרש. גם נגד סכנין ניכר ניהול המשחק של המאמן. וגם: הטעויות של אלישע

שלמה שרף
שלמה שרף  04.11.18 - 09:00

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

זאת העונה של הצהובים. גם במשחק אתמול הכל היה כמובן תלוי במכבי ת"א, שניצחה 0:3 את בני סכנין בצדק. למרות שאיבדה נקודות מול הפועל ב"ש והפועל ת"א, מוליכת הטבלה הראתה גם בניצחון אמש שהיא יודעת איך להשלים את העבודה, וזה נראה טוב עם עוד ניצחון חלק. זה גם היה יכול להיגמר עם הפרש יותר גבוה אילולא היכולת המצוינת של מחמוד קנדיל, שוער סכנין.

בסך הכל מה שמאפיין את מכבי ת"א לאורך העונה, ואפיין גם אתמול, זה יכולת קבוצתית נהדרת. על החתום בעניין זה - ולדימיר איביץ'. המאמן מנהל את הקבוצה בצורה בלתי רגילה. רואים שהיא מאומנת טוב תחתיו, ושיש לו שליטה אבסולוטית בכל מה שקורה במגרש. ההפשעה של איביץ' ניכרת בהכל, בתנועה של השחקנים, בסדר המופתי, בדרך שהכדור עובר מההגנה לקישור ומהקישור להתקפה. אני אישית רואה קבוצה שעושה הכל בצורה חלקה, והמאמן צריך לקבל הרבה קרדיט על כך.

אלירן עטר הוכיח שהוא בכושר נהדר, ואילולא הנושא ההתנהגותי הוא היה מקבל יותר דקות משחק עד היום. החלוץ שלח בעיטה יוצאת מן הכלל במצב נייח בשער השלישי. זאת למשל דוגמא בה רואים את העבודה שנעשית במצבים הנייחים אצל מכבי ת"א. זה חשוב מאד במשחק הכדורגל, כי בהרבה משחקים קשה להגיע להזדמנויות במשחק חי, אז מצבים נייחים יכולים לעשות הרבה הבדל, ואיביץ' יודע את זה.

מהצד השני, בני בן זקן טעה מאד בהכנה שלו למשחק. ראינו אצל סכנין הסתגרות, צפיפות ההגנה ומעל הכל - אין החזקה בכדור. יש למאמן שחקנים מספיק טובים כדי לבוא אחרת למשחק, לבוא כדי לנצח ולא להתגונן. אם תבוא ככה, אתה תקבל בראש. יש לסכנין כלים התקפיים מעולים כמו פיראס מוגרבי, שלומי אזולאי, מוחמד גאדיר ועוד כמה אחרים שיושבים בצד בדרך כלל כמו מהראן ראדי. בסך הכל הם יכולים לשחק פתוח ולתת פייט, אבל הם באו להתגונן, בנו את עצמם בהכנה לכדורגל שלילי.

ראוי לציין גם את מאור קנדיל המגן, שנתן משחק מצוין. כשאלי דסה יחזור יהיה לאיביץ' הרבה חומר למחשבה. זה דבר טוב למכבי ת"א הגדולה, שבכל תפקיד יש לה שחקן הרכב נוסף. זאת הגדולה שלה, וככה היא יכולה לרוץ לאליפות. איתי שכטר דווקא היה הנקודה החלשה במשחק, בעוד עומר אצילי מראה שהוא מתפתח בצורה טובה מיום ליום.

הפתיחה של מימר והטעויות של אלישע
התחלה פנטסטית מבחינת שרון מימר. לבוא למשחק חוץ ולנצח 0:3 זה דבר חלומי. הוא בטוח לא חלם על זה. גם במשחקים מול קבוצות יותר רציניות זה יכול לעבוד להפועל חיפה אם היא תראה שהמשבר מאחוריה. כנראה שבלגויה מילבסקי וקבוצתו יצטרכו להילחם על הישארות בליגה. לא בטוח שהוא יהיה שם עד סוף העונה.

במקביל, מכבי פ"ת מפסידה בבית שוב, ואחרי פתיחת העונה הטובה שלה היא ממשיכה עם הנסיגה לאחור. מה שיותר בלט אתמול זה שהיא לא לחמה מספיק, נראיתה רפויה. אני מצפה מקבוצה כזאת במשחק נגד ק"ש שתילחם ותרצה יותר, תתלהב. היא הייתה רדומה, ללא רוח חיים, זה בלט מאד. לדעתי אלישע לוי ניהל את המשחק לא נכון. למשל, למה יוסי בניון לא בהרכב? הוא היה הבעיה? וכמובן החילופים שלו היו מאוחרים מדי. אחרי שספגת גול בדקה ה-11, לא צריך לחכות לדקה ה-60 בשביל חילוף.

מנגד, ק"ש יכולה להיות מרוצה מזה שהיא מחברת עוד ניצחון. אם היא תגיע לפלייאוף העליון זה יהיה הישג יפה. זו קבוצה צנועה, ובסך הכל חיים סילבס עשה חילופים טובים אתמול במטרה להגדיל את התוצאה, ועל כך ראוי לכבד אותו. אם לוי גארסיה היה יותר חד הם היו מנצחים בפער יותר גבוה.