בית"ר החלה במגעים לצירוף טאפוקו ופלומיין

הקיצוני המצטיין של חדרה עשוי להגיע לבירה כבר בחורף. עלות העסקה כמיליון יורו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  04.12.18 - 09:05
תחילת כתבה

הפועל חדרה יצרה שניים מהמלפפונים החמים של חלון ההעברות הקרוב - קווין טאפוקו ופרדי פלומיין. שני הצרפתים מייצרים עניין רב, בזכות ההצלחה של העולה החדשה והיכולת שהשניים מגלים מפתיחת העונה. ייתכן שהעסקה הגדולה של החלון כבר על המדף, כשבית"ר ירושלים החלה בשיחות ראשוניות עם המועדון בנוגע למעבר של השניים לבירה.

שני השחקנים מחזיקים בחוזה עד תום העונה ולחדרה יש אופציה להאריכו. סעיף השחרור של כל אחד מהשחקנים הוא חצי מיליון יורו, משמע שווי העסקה הוא מיליון יורו.

פלומיין כבש ביום שבת שער אדיר במשחק נגד הפועל באר שבע, ועד כה יש לו שלושה שערים בכל המסגרות, כשבנוסף, מדורג שלישי בטבלת המבשלים בליגה עם ארבעה. הצרפתי בן ה-23 גם מדורג רביעי בליגה במסירות מפתח, שישי בריצות מהירות ותשיעי במספר כדורי הרוחב, כך על פי נתוני מנהלת הליגה בכדורגל. נקודת החוזקה של פלומיין היא ללא ספק יכולת הכדרור שלו - הוא מוביל את טבלת הדריבלים עם 95 ניסיונות כשהבא אחריו הוא עידן ורד עם 68 ניסיונות. מתוכם 63 דריבלים מוצלחים (67%). במשחק בין חדרה לבית"ר, היה זה פלומיין שכבש את שער הניצחון.

לעומת פלומיין, טאפוקו בולט בעיקר ביכולות ההגנתיות שלו ונחשב לאחד השחקנים הפיזיים בליגת העל. הקשר האחורי בן ה-24 כבש עד כה שער אחד בניצחון על מ.ס. אשדוד, אבל הוא השחקן שרץ הכי הרבה בליגה: 121.78 ק"מ. הממוצע שלו גבוה מ-12 ק"מ למשחק, הרבה יותר מזה של שחקני הליגה. הוא ביצע 485 ריצות מהירות, ומדורג תשיעי בליגה בתיקולים ובתיקולים מוצלחים. בנוסף הוא במקום התשיעי בחילוצי כדור בחצי של היריבה. הקשר בעל הרגליים הארוכות אחד ממצטייני העונה עד כה.

בחדרה פוסלים על הסף מעבר של שני השחקנים כבר בחודש ינואר, אך תתן עדיפות לקבוצה שתרכוש אותם בינואר ותשאיל אותו לחדרה עד לסיום העונה. ההערכה היא שאם השניים ימכרו לקבוצה מהבירה, פלומיין יהיה זה שיעזוב כבר בינואר ואילו טאפוקו יחבור אליו בקיץ. בעולה החדשה אין רצון לסגור עסקה בסכום הנמוך מהמצויין בסעיף השחרור.