ברק בכר: "לא נכון לדבר על אליפות. מצב ההגנה מדאיג"

אחרי שספגה 8 שערים ב-3 המשחקים האחרונים, בהפועל ב"ש עדיין לא ויתרו על העונה, אבל מודעים לבעיות. המאמן: "אני רואה גם דברים חיוביים. לא מחפש להעניש שחקנים"

גיל לוין
גיל לוין  06.12.18 - 18:31
תחילת כתבה

הפועל באר שבע ידעה כבר תקופות טובות יותר. האלופה לא ניצחה בשני המשחקים האחרונים למרות שהובילה לקראת הסיום, ספגה בהם שישה שערים, ובכלל ההגנה שלה רחוקה מלהזכיר ימים עברו. הפער ממכבי ת"א עומד כבר על 12 נקודות, ונראה שחלום האליפות מתרחק מבירת הנגב. היום (חמישי) האלופה הגיעה לביקור חנוכה במחלקת ילדים בבית החולים סורוקה, והמאמן ברק בכר התייחס למצב הקבוצה.

"כמובן שישר אחרי המשחק יש אכזבה מאוד גדולה", אמר בכר על התיקו 4:4 מול הפועל חיפה, "אבל אחרי זה שאתה מנתח את הדברים אז אתה רואה גם דברים טובים. אנחנו לא מחפשים עכשיו להעניש שחקנים, אנחנו מחפשים לשפר אותם כי כולם באמת רוצים. אנחנו נדאג שנשפר את הדברים הפחות טובים כי גם יש הרבה דברים טובים. אני אחראי על הצד המקצועי וברור שהקבוצה לא מספקת את התוצאות ברור שיש לי אחריות. אף אחד לא בורח מזה אנחנו כל הזמן חושבים איך לעשות את הקבוצה יותר טובה"

"הביקורת היא לגיטימית", הוסיף המאמן המעוטר, "בטח שהתוצאות הן לא כמו שציפינו שהן יהיו, אז זה בסדר שמבקרים. צריך לדעת להתמודד עם ביקורת אבל בסופו של דבר צריך לדעת מה לעשות נכון עם הקבוצה. שמונה שערים בשלושה משחקים זה די מדאיג מבחינתנו ועל זה אנחנו עובדים עכשיו ואנחנו רוצים לשפר את משחק ההגנה, עוד פעם משחק ההגנה זה לא קו הגנה או שחקן ספציפי כזה או אחר, אלא כולם. ברור שלדבר בפער כזה על אליפות זה לא יהיה נכון אלא לחזור להיות קבוצה יותר טובה ויציבה מבחינת ההגנה וקצת להוריד את הלחץ, לא לבוא לכל משחק כאילו זו מלחמת עולם, לבוא להנות וגם להשתפר ואני בטוח שנעשה את זה במשחקים הבאים".

"אנחנו עובדים מאוד קשה כל הצוות כדי למנוע את הדברים האלה", אמר בכר, "ליצור הגנה יותר טובה, לייצר יותר אגרסיביות ומחויבות, משהו שהיה פחות במשחקים האחרונים. לחזק את משחק ההתקפה ולהשתפר, זאת המטרה. בהתקפה תמיד יותר קשה לשפר, עשינו את זה במחנה אימון ועשינו את זה טוב. אני מקווה שנמצא יותר איזון בקבוצה וניראה יותר טוב גם הגנתית".

"ככל שיתקרב ינואר אנחנו נעשה את השיקולים שלנו", סיכם המאמן, "אני מקווה מאוד שניראה קבוצה יותר יציבה ואחראית מבחינה הגנתית אבל ממשיכה להיות דומיננטית התקפית לעשות גולים יפים וכמובן לעשות גולים יפים. כרגע אנחנו צריכים לבוא ולנצח ולשפר את ההרגשה ולתת לאוהדים הרגשה יותר טובה אחרי שני המשחקים האחרונים וזו המטרה כרגע".