"המצב רע מאוד. אני מעורב. אין לי ספק שנישאר בליגה"

"אולנארה ראוי להיות בבית"ר י-ם"; "חוגג לא יביא מיליונים בינואר. אנחנו נשחרר מספר שחקנים בחלון"; "לא אוהב את ההתבטאויות של ערן לוי על עתידו. מי שלא רוצה להישאר, יכול לעזוב". אלי אוחנה מדבר על המשבר העמוק בבית"ר וחושף את התכניות העתידיות

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.18 - 12:52
תחילת כתבה

להגדיר את פתיחת העונה הקטסטרופלית של בית"ר ירושלים כ"משבר" יהיה בלשון המעטה. עם 9 נקודות מ-36 אפשריות ושבעה הפסדים ב-12 המחזורים הראשונים, ניר קלינגר וחניכיו בסכנה לסיים את הסיבוב הראשון במקום האחרון. רק ניצחון על הפועל תל אביב במושבה, ביום שני הקרוב, ימנע זאת. הבוקר 100 אוהדים הגיעו לאימון בבית וגן, למרות הגשם השוטף, והבהירו לשחקנים ששום תוצאה אחרת לא תתקבל.

יו"ר המועדון, אלי אוחנה, דיבר היום ב"רדיו ירושלים" והתייחס למצב הקשה של הקבוצה: ""אין ספק שהמצב רע מאוד. לא חלמנו ולא פיללנו שאחרי 12 מחזורים נהיה עם 9 נקודות. למרות הנסיבות היינו צריכים להוציא יותר עם הסגל הזה. לא תמיד אתה מקבל מה שאתה מתכנן. מקווה מאוד שנצא לדרך חדשה, ראינו את זה קצת מול נתניה, מקווה שמול הפועל ת"א גם יהיה שיפור".

יו"ר בית"ר לא היסס לקרוא למשבר בשמו: "המצב נורא פשוט. אני עושה בדיוק את אותו התפקיד כמו בעונה שעברה. אני יושב הראש, מתחת למשה חוגג, על כל המשתמע מכך. אני מעורב בכל מה שקורה במועדון, יחד עם מוני ברוש, שעושה עבודה מצוינת כמנכ"ל. אנחנו שותפים לכמעט כל דבר. ההבדל מהעונה שעברה הוא שאז לא הייתי מעורב בכלל בפן המקצועי. עכשיו אני מעורב יותר. אני לא מנהל מקצועי, אם הייתי רוצה הייתי עושה את זה לפני 5-6 שנים. החלטתי שאני לא רוצה להיות מאמן יותר, לא רוצה להיות מנהל. אבל אני כן מעורב. ההחלטות בבית"ר מתקבלות ביחד. מי שחושב שדברים מונחתים מלמעלה, טועה. כולנו יושבים וחושבים, אין החלטה שלא מתקבלת במשותף. מי שחושב אחרת, לא מבין. בסופו של דבר, המילה האחרונה היא של המאמן לו המשקל הגדול ביותר. מקשיבים, מתייעצים ובסוף המאמן קובע".

אוחנה הבהיר שמבחינתו הוא לא טעה בבניית הסגל: "אף אחד לא הרים גבה לגבי רוב השחקנים שהבאנו. אני לא קורא לזה טעויות, חשבנו שהם שחקנים שנכון להביא. אני לא חושב שמאמנים אחרים לא היו רוצים אותם".

בהמשך, אוחנה התייחס להשעייה של ארון אולנארה: "אולנארה ביצע הרבה עבירות משמעת. נעמיד אותו לדין ונחליט אם להשאיר אותו. לשבת באולפן ולהגיד לשלוח מישהו הביתה זה קל, אבל זה לא כל כך פשוט בפועל. מה נעשה, נעמיד אותו מול כיתת יורים? אני חושב שהוא ראוי להיות בבית"ר, הוא יצטרך לתקן כמה דברים ולהבין לאן הוא הגיע ואיפה הוא נמצא. אנחנו נברר את העניינים האלה עד תום".

אוחנה הבהיר שמבחינתו הביקורת של חוגג לגיטימית והבהיר שאין בכוונת הבעלים להשקיע מיליונים נוספים בינואר: "מותר לחוגג לבקר שחקנים, שלא נמצאים בשיא יכולתם. שחקנים מודעים לכך שהמצב לא טוב. כשלא מצליחים וצוברים 9 נקודות מ-36, אפשר להגיד הכל. השחקנים מפנימים. בינואר הכוונה היא לשחרר מספר שחקנים, לא רק כי הם לא מספיק טובים, גם כדי לצמצם את הסגל. מי שחושב שבינואר משה חוגג יפתח את הכיס ויביא עוד הרבה מיליונים, הוא טועה. נצטרך לשחרר כדי לצרף אחרים".

לאחרונה ערן לוי התראיין וסיפר שאם מעמדו לא ישתנה הוא ישקול לעזוב בינואר, כשאוחנה מצדו הבהיר שלא יעמוד בדרכו: "אני לא אוהב את ההתבטאויות האלה, לא חושב ששחקן צריך לדבר ככה. בינואר, מי שלא רוצה להישאר פה יכול ללכת, אף אחד לא עושה לבית"ר טובה".

אוחנה הבהיר שלמרות שבית"ר שקועה במקום האחרון, הוא לא חושש מתרחיש בו הקבוצה עלולה להסתבך במאבקי ההישרדות: "אין לי ספק שבית"ר תישאר בליגה. אסור לנו בכלל לחשוב בכיוון הזה. מי שהיה במאבקי תחתית יודע כמה זה קשה, וגם יכולת לא תמיד מספיקה. יש לנו שחקנים טובים שיכולים וצריכים וחייבים לתת יותר. אני בטוח שזה מה שיקרה בעתיד הקרוב".

בסיום, אוחנה סיפר על התחושות לקראת המשחק שבפתח מול היריבה המיתולגית, הפועל ת"א: "זו היריבה הכי גדולה של בית"ר מבחינה ספורטיבית. משחק עם הרבה אמוציות משני הצדדים. מאוד קשה, הפועל אולי לא נמצאת איפה שאנחנו נמצאים ולא מבקיעה שערים, אבל זו קבוצה מאוד חזקה שתיתן לנו פייט אדיר ביום שני. כולי תקווה שנצא משם עם ניצחון".