בית"ר י-ם וחדרה סיכמו על העברתם של פלומן וטאפוקו

כפי שנחשף לראשונה בערוץ הספורט ולמרות ההתעניינות מב"ש, שני הקשרים המצטיינים של ניסו אביטן יעברו לבירה. הראשון יצטרף מיידית, השני מעדיף בינתיים את הפועל ב"ש

תומר לוי ויגאל גולדשטיין  02.01.19 - 17:31
תחילת כתבה

חלון ההעברות של ליגת העל עדיין לא נפתח באופן רשמי, אבל בית"ר ירושלים הכריזה הערב (רביעי) על סיכום מול הפועל חדרה בנוגע להצטרפותם של שני הקשרים המצטיינים של העולה, קווין טאפוקו ופרדי פלומן, כשגם בחדרה אישרו זאת.

כפי שנחשף לראשונה בערוץ הספורט, משה חוגג רוצה מאוד לראות את השניים בבית"ר ירושלים והגיע להבנות מול הפועל חדרה, אבל העסקה עצמה עדיין לא נחתמה וישנם פערים בין הקבוצה לשחקנים. מסתבר שלבית"ר ירושלים יש 14 ימים לשכנע את השניים לעבור, כשטאפוקו עצמו עדיין מעדיף את הפועל באר שבע והמאמן ניסו אביטן בכלל מתנגד לעזיבה שלהם עוד במהלך העונה הנוכחית.

על פי המתווה, פלומן יעבור לבית"ר ירושלים ויחל לשחק בשורותיה החל מפתיחת חלון ההעברות הקרוב של ינואר. טאפוקו, לעומתו, יירכש על ידי בית"ר ירושלים אבל יישאר כמושאל בחדרה עד לתום העונה הנוכחית.

בית"ר ירושלים תשלם 650 אלף דולר במסגרת העסקה. מהפועל חדרה נמסר כי אכן הושג סיכום מול בית"ר ירושלים בנוגע לשניים וסיפרו שפלומן יישאר בקבוצה בשני המשחקים הקרובים ולאחריהם ינדוד לירושלים, כשטאפוקו ישלים את המעבר רק בקיץ.

פלומן בן ה-23 הוא אחד הזרים הכי מדוברים מאז הצטרף בקיץ האחרון להפועל חדרה. הוא כבש העונה ארבעה שערים, כולל שער ניצחון מול בית"ר בטדי בתחילת העונה, ואף בישל ארבעה נוספים ב-16 הופעות ליגה. קווין טאפוקו בן ה-24 כבש שער אחד ובישל פעם אחרת ב-16 הופעות.

"הפועל חדרה מודה למשה חוגג ולבית"ר ירושלים על התנהלותם ההוגנת במהלך המו"מ ועל פתיחת הדלתות ושיתוף הפעולה העתידי", נמסר מהעולה. "אנו מודים לפרדי פלומן ולקווין טאפוקו על תרומתם למועדון. אנו רואים בקווין שחקן מוביל שיעזור לנו להגיע להישגים עד סיום עונת המשחקים הנוכחית. חשוב לציין שהפועל חדרה עשתה הכל בכדי להשאיר את שני הצרפתים בשורותיה עד סוף העונה, אך לאור סעיף היציאה בחוזה שלהם לא נותרה לנו ברירה אלא למצות את העיסקה הכלכלית הטובה ביותר עבור המועדון. אנו בטוחים שהשחקנים שיחליפו את פרדי יעשו עבודתם נאמנה והפועל חדרה לא תיפגע מקצועית".

מוקדם יותר היום פירסמנו כי טאפוקו הגיע להבנות מול הפועל באר שבע, מה שהוביל למתיחות גדולה בין אנשי בית"ר ירושלים לנציגי האלופה. בבית"ר נהדמו מהידיעה, הבהירו כי הפועל חדרה כבר סיכמה עם המועדון על המעבר של השניים לבירה ובעקבות כך הם פירסמו את ההודעה הרשמית הערב.

בבית"ר נכנסו להלם כאשר שמעו שב"ש נכנסה לתמונה ואף שקלו לפנות לבית הדין אם ב"ש לא תרד מהסיפור. בקבוצה גם ערכו שיחה עם היועצים המשפטיים, שהבהירו שלאחר העברת טיוטות החוזהו ולחיצות היד החוזה תקף ולכן הוא שחקן של בית"ר כדת וכדין.

חלק מהזעם בבית"ר ירושלים הופנה כלפי חדרה ובקבוצה אמרו: "צריך לדעת איך מתנהלים במו"מ. יש לנו סגירה. לא יכול להיות שאחרי שאנחנו מחליפים טיוטות, הם יקבלו הצעות מקבוצות אחרות. חדרה מתנהלת בצורה לא יפה ולא נכונה".