ערן לוי התעמת עם קלינגר והושעה ל-5 ימים

קשר בית"ר הבהיר: "לא אעזוב אם לא אקבל הצעה אטרקטיבית"

תומר לוי
תומר לוי  09.01.19 - 19:55
תחילת כתבה

הרומן הקצר בין בית"ר ירושלים לערן לוי צפוי להסתיים בקרוב, ובטונים צורמים. הקשר, שלא שותף ב-0:0 מול בני סכנין, הושעה היום (רביעי) מאימון הקבוצה, לאחר שהתראיין ללא אישור ל"ידיעות אחרונות". מדובר בעוד צעד שלו בדרך החוצה מהמועדון מהבירה. הוא יחזור לאימונים רק ביום שני הבא והמשמעות היא שלא יהיה בסגל למשחק מול קרית שמונה.

עוד לפני ההשעיה, ערן לוי התעמת עם קלינגר ואמר לו: "אתה לא נותן לי צ'אנס. אתה לא מכבד אותי, לא נותן לי להצליח ולא נותן לי הזדמנות בהרכב. אם אתה לא רוצה אותי, אין בעיה, אבל לא אעזוב אם לא אקבל הצעה אטרקטיבית".

בינתיים, בית"ר השלימה אמש את הרכש המשמעותי ביותר עד כה בחלון ההעברות מבחינתה, כאשר צירפה את פרדי פלומן מהפועל חדרה בחוזה לשנתיים וחצי עם אופציה לעונה נוספת. המו"מ מול העולה החדשה לא היה פשוט והתנהל במשך שעות ארוכות. חדרה רצתה לקבל על הצרפתי חצי מיליון דולר, בלי קשר לסכום שיועבר לסוכנים, אך בסופו של דבר הוסכם על 325 אלף דולר, כפי שסוכם מלכתחילה ועוד 175 אלף דולר שיתחלקו בין הסוכנים.

פלומן ירוויח 190 אלף יורו בעונה הראשונה, כאשר השכר יעלה בהדרגה. בבית"ר היו מאוד מרוצים ואמרו: "זה רכש משמעותי לחלק הקדמי. הבעיה שלנו יותר בהתקפה מאשר בהגנה". הנתונים, יש לציין, אכן מגבים זאת. בארבעת המחזורים הראשונים של הסיבוב הקודם ספגה בית"ר תשעה שערים, בעוד בסיבוב השני ירדה לספיגה אחת בלבד, וגם היא בפנדל. כעת ינסו בבית"ר להתחזק גם בחלוץ זר.

בד בבד, ניר קלינגר ערך אתמול אסיפת קבוצה וביקר את השחקנים בעקבות היכולת הירודה ב-0:0 מול סכנין: "לא הייתם מספיק חכמים, לא תקפתם מספיק מהאגפים, לא חילצתם כדורים ואיבדתם המון כדורים. לא הבאתם את כל הדברים שצריכים לייחד אותנו וזה נראה רע. זה משחק שלא יכול לחזור מבחינת נחישות ורצון". המאמן אף עבר כמעט שחקן-שחקן והראה לו את איבודי הכדור בווידאו.

בנושא אחר, בבית"ר ירושלים הודיעו כי UMBRO תהיה המלבישה הרשמית של המועדון החל מעונת 2018/19 וחברי מועדון האוהדים, בית"ריסט, יבחרו את העיצוב.