"לצערי זה הקהל של בני יהודה, לטוב ולרע"

ברק אברמוב על מחאת האוהדים: "הם יתלוננו על כל דבר שאעשה. לא כיף לי, אבל זה לא ישבור אותי". רעננה על צ'יבוטה: "הוכיח שהוא אדם קטן מאוד"

גיל לוין
גיל לוין  12.01.19 - 21:02
תחילת כתבה

ביום שאחרי ירדן שועה, בני יהודה סיימה ב-0:0 מאכזב מול הפועל רעננה באצטדיון רמת גן, אבל מה שגנב את ההצגה הוא המחאה של האוהדים הכתומים שהפגינו נגד הבעלים ברק אברמוב בגין מכירת החלוץ. שלטים כמו "בעלים מתחלפים, קהל נשאר", ו-"בני יהודה במכירת חיסול" הונפו עוד לפני המשחק.

״זכותו של הקהל למחות", אמר אברמוב בתגובה, "זו מדינה דמוקרטית, זכותם להגיד את מה שהם רוצים במגרש. עצוב לי ולא כיף לי, אבל לצערי זה הקהל של בני יהודה, לטוב ולרע. ידעתי לאן הגעתי, אני לא הראשון או האחרון שהקהל יבוא אליו בטענות. כל דבר שאני עושה יש להם מה להגיד ומה להתלונן וזה הקהל, אין מה לעשות וצריך לחיות עם זה. אני שלם עם ההחלטות שלי, אני עושה את הכל בלב שלם. אני יכול להבין את הכעס שלהם אבל אני גם לא מבין את זה".

"ברור שאף מועדון לא רוצה לשחרר שחקנים, אבל האוהדים צריכים להבין שלא יכול להיות שבכל עונה הבעלים יביא סכומי עתק מהבית", הוסיף הבעלים. "ברור שאם אפשר לשחרר שחקן בסכום הכי גבוה שהיה במועדון, חצינו את קו מיליון היורו. זה לא ששחררנו את ירדן שועה ללא תמורה, התמורה נכנסה לעמותה ונדע להשקיע את הכסף בצורה נכונה. אני לא מתכוון להרים ידיים, לצערי כמעט מהיום הראשון שאני בבני יהודה זה קורה. לא כיף לי, אבל אין מה לעשות, זה הקהל. למה הם מקללים? צריך לשאול את האוהדים. אני לא מקלל, הם מקללים. לא כיף לי, אבל זה לא מה שישבור אותי, יש פה מועדון, שחקנים, צוות מקצועי ואנשים שחשובים לי, כולם פה זה משפחה אחת וזה לא מה שישבור אותי. חיזוק? הצוות המקצועי יודע שיש תקציב ואני מאמין שיהיה חיזוק בימים הקרובים".

מאוויס צ'יבוטה נשאל על התקרית שבה הוא ירק לכיוון אביחי ידין מאחורי גבו של השופט שגיא ברמן ואמר: "הייתה התלקחות, זו פעם שלישית שזה קורה במשחק מול רעננה, צריך לבדוק למה זה קורה כל הזמן נגדם. אחד השחקנים שלהם איים עליי ואמר 'אני אגיע אליך הביתה', אז שיגיע אליי הביתה, אני גר בבית דגן". על שועה הוא אמר: "אני מאחל בהצלחה לירדן כמובן, אבל זו קבוצה, לא שחקן אחד שעושה קבוצה. ההנהלה והצוות עושים עבודה מצוינת, לבוא אליהם בטענות? אין סיבה לכך".

תגובת הפועל רעננה לתקרית: "מאוויס צ'יבוטה הוכיח היום בהתנהגותו, במיוחד ביריקה המכוערת בסיום המשחק, שהוא אדם קטן מאוד. הניסיון שלו בראיון לערוץ הספורט להטיל את האשמה על שחקני רעננה הוא נסיון נואל ופתטי שבא לחפות על אשמתו הברורה ביריקה שאין לה מקום כמובן על המגרש או מחוצה לו, מוטב היה לו היה צ'יבוטה לוקח אחריות ומתנצל".

יוסי אבוקסיס אמר: "תפסתי את הראש כי היינו בסוף עם כדורי רוחב שהיו יכולים להיכנס. היה קשה להגיע למצבים, שיחקנו בשביל לנצח ושלטנו ברוב הזמן, אבל אל יצרנו מספיק מצבים בגלל הצפיפות שלהם. ירדן שועה עשה פה  דברים מדהימים, אנחנו נצרף חדשים שימלאו את החסר. מחאת האוהדים לא מוסיפה, אין לנו שליטה על כאלה שרוצים למחות".

"אני חושב שהתוצאה הוגנת", אמר מאמן רעננה, מנחם קורצקי, "שיחקנו מול קבוצה טובה שמדורגת במקום השני ואני מרוצה. אנחנו נכונים לכל אתגר, שני שחקנים טובים משנים את כל הסגל בליגה כל כך קשה וצפופה".

הדפס