רפואה: "חוששים ממכבי? גם לנו יש רצונות"

צפו במאמן לקראת הדרבי: "מחוייב להפועל ת"א, מרגיש טבעי לחזור". על רכש נוסף: "עוברים עבור כך 24 שעות, אבל זה לא תלוי בנו"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.01.19 - 13:14
תחילת כתבה

בעיצומם של ימים סוערים ומבולבלים, הפועל תל אביב מחפשת קצת שקט ומשלימה את ההכנות שלה לקראת הדרבי הלוהט והמסקרן מול מכבי תל אביב מחר (שני, 21:00, ישיר ב-5SPORT). בינתיים, המאמן קובי רפואה קיים מסיבת עיתונאים והתייחס לחזרה המפתיעה שלו לקווים במושבה.

"לחזור לכאן מרגיש לי טבעי כי הפועל ת"א היא חלק ממני ונקשרתי למועדון הזה, אבל אני רוצה להתעסק קדימה", אמר רפואה בפתיחת דבריו. "מה שמעניין זה המשחק מחר והמשך הדרך שלנו. המצב בטבלה לא הכי טוב בלשון המעטה. מה היה קודם לא מעניין, אנחנו צריכים לדבר כמה שפחות".

"אני שמח להיות פה ומרגיש מחוייב, מחובר לקהל והקהל מחובר אליי", הוסיף רפואה ונשאל מה למד מהקדנציה הראשונה שלו כמאמן האדומים: "הפקנו לקחים ממה שקרה לפני ואנחנו עם הפנים קדימה. צפינו במשחקים ואת מה שחסר לקבוצה אנחנו נשמור לעצמנו. לא אדבר על המאמן הקודם כי אני מכבד אותו".

כשנשאל האם לחזרה שלו תהיה משמעות גדולה בדרבי הוא אמר: "ימים יגידו אם השינוי הזה יעזור לנו. בדרבי בכלל לא משנה מי המאמן שיושב כאן, בדרבי יש הרבה מעבר. הקבוצה תגיע מוכנה. הדרבי בסיבוב הראשון הוא היסטוריה כמו שהחזרה שלי להפועל היא היסטוריה. דרבי זה משחק גדול, אנחנו עומדים בפני חודש קריטי וזה מה שמעניין אותי".

עד כמה האדומים מגיעים כאנדרדוג? "מכבי ת"א קבוצה מצויינת שלכל הדעות גם הכי טובה בארץ, אבל יש לנו את הרצונות שלנו ונעשה הכל כדי להגיע מוכנים. זה מגיע לקהל של הפועל ת"א. אנחנו מכבדים כל קבוצה, מכירים את האיכויות של מכבי ת"א ולא מתעסקים בחשש. חושבים רק על להשיג תוצאה טובה. כדורגל מתחיל ב-0:0 ואף פעם אי אפשר לדעת איך המשחק יתפתח. נכון שעל הנייר מכבי פייבוריטית, אבל אנחנו נגיע מוכנים ובזה מתעסקים".

רפואה גם שפך אור על השתלובתם של קלאודמיר ונריוס ולאסקיס וסיפר: "קלאודמיר בכושר הרבה יותר טוב מוולאסקיס כי הוא התאמן בבני סכנין וגם שיחק. לוולאסקיס ייקח זמן להיכנס לעניינים, אבל אני מאמין שיהיה מוכן בשבועיים הקרובים". ומה לגבי רכש נוסף? "יש דברים שלא תלויים בהפועל ת"א. אני מאמין שאחרי הדרבי יהיו התפתחויות בנושא הרכש. רוצים להתחזק ועובדים עבור כך 24 שעות. בינתיים יש מצב נתון ונסתדר איתו".

על עתידו של פייסל מוליץ': "החלטנו לשחרר שחקן כי אנחנו רוצים שיהיו לנו חמישה זרים. הוא לא מנודה, אלא מתאמן עם הקבוצה באופן סדיר. אנחנו מנסים להשאיל אותו עד תום העונה כי הפועל ת"א לא יכולה להישאר עם שישה זרים".

כ-40 אוהדים הגיעו לאימון המסכם של הפועל ת"א, שרו נגד מכבי ת"א וקראו לאדומים לפני הדרבי: "תתעוררו".