לחץ מופעל על זוארץ לחזור בו מהתפטרותו

למרות הצהרות היו"ר העוזב, ההתאחדות ורגב לא מוותרים

תומר לוי
תומר לוי  18.01.19 - 10:06
תחילת כתבה

מאמצים בהתאחדות לכדורגל להחזיר את שינו זוארץ לתפקידו כיו"ר. למרות שהאחרון הצהיר שלא יחזור בו מהתפטרותו - מקורביו, ראשי המנהלת ושרת התרבות והספורט, מירי רגב, ינסו לשכנע את זוארץ וגורם בהתאחדות אמר: "מופעל עליו לחץ גדול לחזור לתפקיד".

כזכור, זוארץ התפטר אחרי שלא התקיימה הצבעה על ביטול השחקן הזר בליגות הנוער כשגם מינויי הוועדות לא תרמו. "התישו אותו, גרמו לו להתעסק בפוליטיקה ומינויים - בדיוק הדברים שרצה לשנות ולברוח מהם", אמרו בהתאחדות, "אם הוא לא יחזור, ההתאחדות הפסידה את היו"ר הכי טוב שיכול להיות לה. רק אתמול הוא קיבל 200 טלפונים על מינויים לוועדות - הכל פוליטיקה".

הקש ששבר את גב הגמל היה ועדת הנוער. בהתאחדות הסבירו: "שינו היה מעביר את עניין הורדת הזר בנוער ואת החריגים, אבל הוא לא היה מוכן להביא את זה להצבעה. הוא הרגיש שאין לו שיתוף פעולה מהקבוצות הגדולות והוא התייאש.

"אמרו לו ש-24 קבוצות יתמכו בהצעת הורדת הזר שזה רוב מוחלט כאשר רק מכבי חיפה ומכבי ת"א התנגדו, אבל הוא לא היה מוכן לעלות את זה להצבעה, זה היה השיא. מי שקרוב אליו ידע על ההתלבטויות שלו בשבועות האחרונים, היה ברור שהוא רוצה לעזוב. ברגע שהוא הבין שזה לא הולך לכיוון שלו, התחילו המחשבות על עזיבה. ככה נראה הכדורגל שלנו".

הדפס