ברקוביץ': "מכבי חיפה? מועדון גדול, קבוצה קטנה"

"אני יותר מדי חזק בשביל להיות בחיפה"; "זו הקבוצה הכי זולה שאני זוכר בירוק. הם פשוט לא מספיק טובים"; "גם אם ייתחננו אליי, לא אסכים להיות יושב ראש ההתאחדות לכדורגל. נגעל מהכדורגל הישראלי ומהפוליטיקות בו". הקוסם בראיון נטול מעצורים ל"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.19 - 14:15
תחילת כתבה

הכדורגל הישראלי ירד לשפל חדש ביום חמישי האחרון, עם ההתפטרות של שינו זוארץ. יו"ר ההתאחדות רצה להעביר חוק שיעזור לקדם את השחקנים הצעירים, אבל נתקל בהתנגדות והחליט להרים ידיים. אחד מתומכיו של זוארץ, אחד מגדולי הכדורגלנים של ישראל בכל הזמנים והבעלים של הפועל ראשל"צ, אייל ברקוביץ', יצא להגנתו ב-"5 באוויר" (מראשון עד חמישי בין 13:00 ל-15:00 ב-5PORT) ובו בזמן, כדרכו, לא חסך ביקורת גם מעסקי הענף וממכבי חיפה ויעקב שחר.

  • 21:00, ישיר ב-5SPORT4K: מכבי ת"א מול בית"ר ירושלים

"אני נגעל ממה שקורה בכדורגל הישראלי. מקללים אותי ואת המשפחה שלי בכל משחק בראשון לציון למרות שאני עוזר מאוד ותומך בקבוצה",בעלי הפועל ראשון לציון פתח את דבריו, "אני לא עושה שום דבר רע. אהבת חיי זה כדורגל, אבל אני לא נהנה כרגע".

השאלה שאולי תמיד נשאלת כשברקוביץ' עולה לראיונות היא מכבי חיפה, וגם הפעם לקוסם היה בטן מלאה. "למה אני לא במכבי חיפה? כי לא רוצים את הכוח שלי שם כנראה", הוא בטוח, "אני יותר מדי חזק בשביל להיות במכבי חיפה כנראה. אולי הם יודעים שבגלל שאני רוצה להחליט דברים וגם הבעלים רוצה להחליט, אז כנראה הם צודקים, זה באמת לא יעבוד".

האזינו לראיון עם ברקוביץ' ->

למרות ההצלחה האחרונה במכבי חיפה, אייל ברקוביץ' לא מסתנוור: "היום מכבי חיפה זה מועדון גדול עם קבוצה קטנה. ההרכב ששיחק בשבת זה ההרכב הכי זול שאני זוכר במכבי חיפה מזה שנים. עם כל הכבוד, זה לא מכבי חיפה הגדולה, ואי אפשר להשוות אותה למכבי ת"א או להפועל ב"ש, אין בקבוצה הזאת כלום. מדובר בקבוצה אפורה עם שחקנים בינוניים. מרקו בלבול הצליח לעשות שינויים, אבל זה לא משנה את העובדה שהקבוצה הנוכחית היא פשוט לא טובה".

כבעלים של הפועל ראשון לציון, ברקוביץ' צפה מהצד בזעזוע בהתאחדות לכדורגל, ומצדו הביע תמיכה בשינו זוארץ: "שינו? כולם רצו שיהיה יו"ר ההתאחדות, אבל מרגע שהגיע לא נתנו לו לעבוד ותקעו לו סכין בגב. כל הפוליטיקות שמסביב גמרו אותו. היחיד שיכול לעבוד בתפקיד הזה הוא שטרן חלובה. מדובר בעסקן, שמכיר את הפוליטיקות המגעילות האלה של ההתאחדות ויודע להסתדר איתן. גם אם יתחננו אליי, לא אהיה יו"ר ההתאחדות לכדורגל. מה הפתרון לדעתי? "צריך לשים קומישנר כמו בארצות הברית ועל פיו יישק דבר. אין שום סיכוי לכדורגל שלנו להצליח במצב שלנו. הכדורגל כאן שבוי בידי הפוליטיקאים".

ברקוביץ' שהיה אחראי לשידוך של אחיו, ניר ברקוביץ', והפועל ר"ג, הביע ביקורת קשה כנגד ההתנהלות של הנהלת האורדונים: "שיחררו לו שחקנים בלי אישור שלו והשאירו אותו עם סגל חלש. הצעתי לניר לעזוב כי ההתנהלות מולו הייתה פשוט לא הוגנת. בואו ואספר לכם סיפור. אני התחייבתי במשא ומתן עם ר"ג לפני מינוי ברקוביץ', שאשא בעלות שכרו של דני גולן שהיא 14.5 אלף ש"ח נטו, 4.5 אלף ש"ח יותר מהשכר של ניר ברקוביץ'. בחודש הראשון של החיוב ראיתי שר"ג ביקשו ממני סכום של 30 אלף ש"ח במקום 4.5 אלף. זה נראה לכם נורמלי? ההרגשה מהצד שלי זה שהם באו לעקוץ אותי. אני מאמין ליהודה דולינר, אבל אלה שמסביב לא מתנהלים נכון ואין לי בעיה ללכת למכונת אמת. יש משהו מסריח בהתנהלות של הפועל ר"ג, ואני שמח שניר עזב שם".

הדפס