הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קורע את הרשת: כך בצ'יראי הפך לחלוץ הטוב בישראל

מה שהתחיל בטלפון מסלובודן דראפיץ', המשיך עם פציעה וטיפול אצל המכשפה מבלגרד והסתיים במהלך ויראלי בטרנר שזכה למיליוני צפיות ברשתות החברתיות. המונטנגרי של נתניה לא מפסיק להדהים, ועל הדרך להשחיל בין הרגליים של שחקנים יריבים. צפו בכתבה

אור מינץ
אור מינץ  09.02.19 - 10:02

צפו בכתבת הווידאו המלאה מתוך: מועדון כדורגל FC

ספק רב אם אוהדי מכבי נתניה העלו על דעתם בתחילת העונה, שמי שירגש אותם בשלב הנוכחי, הוא מונטנגרי בן 30 שנמצא בקבוצה בסך הכל חצי שנה. במבט ראשוני הוא לא נוצץ, אין לו הילה של כוכב, יש שיגידו אפילו מעט מגושם. אבל מרגע לרגע פאטוס בצ'יראי מוכיח שמדובר ביהלום

"אין ספק שפאטוס הגיע אלינו בהפתעה, כשראינו את השם שלו מופיע, ישר קפצנו על המציאה הזאת", סלובודן דראפיץ' הודה, "הרבה זמן לא דרך במדינה שלנו שחקן כזה". הוא כבש בליגת האלופות מול ריאל מדריד, הבקיע שער ניצחון נגד דנמרק, אבל הרגע הגדול ביותר בקריירה של פאטוס בצ'יראי, הגיע דווקא ממהלך ספונטני באצטדיון טרנר ביום שבת החולפת.

שניות הקסם הללו הגיעו בתוך שעות לכל אתר גדול בעולם ושברו את הרשת הספורטיבית; "המארקה" הספרדי, ה"ל'אקיפ" הצרפתי ו"הסאן והדיילי מייל" האנגלים התמוגגו מההברקה. מיליוני צפיות הפכו את חלוץ נתניה לוויראלי. "אני חושב שזה מהלך נדיר, לא התכוונתי לעשות זאת לפני המשחק, אבל זה מה שקרה וקשה להאמין שאוכל לשחזר את זה", הוא הודה, "אני יותר מאושר מהשער". "זה תחביב שלו. הוא רואה בלם וישר מחפש את ה"בין הרגליים", לפני הבעיטה", מנהל מכבי נתניה, ברק בדש, מבהיר, "לעשות את זה ארבע פעמים ברציפות? כזה דבר עוד לא ראיתי".

לא היה קל להנחית את בצ'יראי בישראל, כשרק בהתערבות דראפיץ' שהתקשר אליו ישירות, המונטנגרי השתכנע. "בדרך כלל מאמנים לא מרימים את הטלפון בחו"ל לשחקנים, אז הוא היה מופתע. הוא אמר לי ש'זהו – אני שחקן שלך'", דראפיץ' מספר, "הוא קיבל עוד טלפונים מכמה קבוצות, אני חושב שבכפול כסף, אבל הוא הבטיח לי ועמד במילה שלו".

ואולי את ההצלחה הזאת צריך לשייך בכלל לגורמים מיסטיים. "הוא נפצע נגד הפועל ב"ש בסיבוב הראשון", בדש נזכר, "הוא בן 30 וזו הפעם הראשונה שהוא סבל מקרע בשריר ולכן הוא טס לבלגרד למכשפה שתטפל בו. הוא התעקש ללכת רק אליה ומימן לעצמו את הטיפול. כנראה שהיא עשתה משהו טוב שם".

ליווינו את בצ'יראי במשחק הניצחון של נתניה על מכבי פ"ת בגביע וחיכינו 47 דקות בלבד עד שמגע הקסם הגיע שוב עם שער אדיר בסלאלום. "זאת בעיה שלנו, שהוא נותן גולים רק בדריבל על שלושה שחקנים", דראפיץ' צחק, כשבהמשך הגיעה עוד השחלה בין הרגליים של שחקן כחול, שגרמה לכולם לתפוס את הראש. בלי הרבה פאתוס, בצ'יראי מטריף וכובש את כולם. באיזו צורה הכוכבים יסתדרו ולאן יובילו את הקסם ממונטנגרו? התשובות למכשפה מבלגראד. בינתיים, האגדה ושמה פאטוס בצ'יראי – נמשכת, ואם במקרה תתקלו בו – כדאי לכם לסגור את הרגליים.

צפו בכתבת הווידאו המלאה מתוך: מועדון כדורגל FC