הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלברמן יפרוש בקיץ. בחיפה ינסו להשאיר אותו במערכת

הקשר הוותיק, שסירב לשמש כעוזר מאמן בתקופת גוטמן, זוכה להערכה במועדון הירוק. בקבוצה יתקשו להשאיר את פריי בשל שכרו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.03.19 - 09:39

קשר מכבי חיפה, גל אלברמן, יודיע על פרישה בסוף העונה. השחקן קיבל את ההחלטה לאחר שעבר פציעה לא פשוטה לפני מספר חודשיים בגיד האכילס, מקום בו נותח בעבר, כששיחק בבורוסיה מינשנגלדבאך, ומאז לא מצליח להתאמן עם חבריו ומסתפק באימוני כושר בלבד. אלברמן, שבחודש הבא יהיה בן 36, נחשב לאחד מהשחקנים הכי איכותיים בעשור האחרון בכדורגל הישראלי, על המגרש ומחוצה לו. הוא רשם 36 הופעות בנבחרת ישראל וכבש שער אחד. הוא שיחק מעל 400 משחקים בליגת העל במשך 16 שנים ועוד שלוש עונות במדי בורוסיה מנשנגלאדבך בגרמניה.

במכבי חיפה סיפרו היום (ראשון) כי בתקופת אלי גוטמן במועדון, הציע לו המאמן לשעבר לפרוש כבר באמצע העונה ולהצטרף אליו כעוזר המאמן הבכיר, אבל הקשר רצה לסיים את העונה כשחקן. בחיפה מאוד מעריכים את אלברמן, ששימש כקפטן לתקופה קצרה. השחקנים במועדון מעידים שגם היום הם מתייעצים איתו. "שחקן ואישיות כמו גל לא גדל כל יום בכדורגל הישראלי. אם ירצה לפתוח קריירה חדשה, תמיד יהיה לו מקום כאן איתנו", אמר גורם במועדון.

בינתיים, מרקו בלבול ממשיך לקבל מחמאות אחרי 11 משחקים ללא הפסד בליגה. בחיפה פרגנו גם לירדן שועה, שפתח לראשונה בהרכב מול סכנין, ולגיא חיימוב שאם לא הוא, הקבוצה היתה סופגת. שלא לייחוס הסבירו במועדון מדוע עד עכשיו שועה, שעלה לא מעט כסף ליעקב שחר, לא פתח על אף שהיה כשיר. מסתבר שלא מזמן, החליט החלוץ לצאת מהאימון על דעת עצמו לאחר שלא נשרקה לו עבירה במהלך משחקון. גם בקשתו של עוזר המאמן, לואיס בואה מורטה, לשוב לאימון לא עזרה.

בלבול לקח את השחקן לשיחה ובה הבהיר לו שבמועדון כמו מכבי חיפה מצופה ממנו להתנהג קודם כל כמקצוען. "מי שמגיע למתחם רואה שכתוב 'האדם לפני השחקן', זה מה שאנחנו מחנכים", אמרו לו בחיפה. אגב, אחרי אותה תקרית ולאחר שלא פתח נגד במשחק ליגה, טען החלוץ לסחרחורות ועלתה סברה אצל מספר שחקנים שההתנהגות הזו באה לאחר שלא פתח. "ירדן מאוד תחרותי ושחקן שיכול להגיע רחוק, רק צריך לשנות לו דברים שחסרים לו וזה מה שמרקו עושה. אחרי השיחות שנערכו איתו ירדן הבין ולכן הוא כבר קיבל קרדיט".

בסביבתו של כרים פריי העריכו כי מכבי חיפה תתקשה להשאירו. בשיחות שקיים השחקן עם חבריו הוא סיפר כי אם בחיפה יחליטו לרכוש אותו בכשני מיליון יורו, זה יהיה רק אם הקבוצה תקבל הצעה למכור אותו במחיר גבוה יותר מאחר שבמועדון לא משלמים לאף שחקן שכר של יותר ממיליון יורו, הסכום אותו אמור השחקן להרוויח בעונה הבאה בבשקשהיר. בכל מקרה, הירוקים עדיין שוקלים את עלות העסקה. "אם לא קנדיל, היינו מנצחים בתוצאה גבוהה יותר", אמרו בחיפה.

מוחמד עוואד התאכזב שלא פתח ולא הבין מדוע שון וייסמן נכנס לפניו. אגב, בסביבתו של ויסמן כעסו על שריקות הבוז מצד הקהל כשנכנס ולכן ככל הנראה השחקן לא ניגש להודות לקהל בסיום, אבל בסופו של דבר כן הגיע לאחר שחבריו לקבוצה הביאו אותו. גם עוואד ירד עצבני לחדר הלבשה, אבל במכבי חיפה לא מתרגשים.

עמרי גלזר, שסבל מכאבי גב וחשש לפריצת דיסק, קיבל את תוצאות ה-CT שנערכו לו ונשם לרווחה, לאחר שהתברר כי אין שום פגיעה בגבו. השוער ימשיך בטיפולים כדי לחזור לאימונים מלאים. בקבוצה שיבחו את גיל אופק, שעלה מלא בקור רוח למשחק הדרבי ועל אף שלא היתה לו יותר מדי עבודה, שידר ביטחון רב. סינטיהאו סלליך יעבור ניתוח ברצועה הצולבת במהלך השבוע אצל דוקטור בצלאל פסקין. סלליך סיפר לחבריו כי הוא יכול לקפוץ ולרוץ ולא מבין איך ראו ב-MRI שהרצועה הצולבת נקרעה. בשל כך הוחלט במכבי חיפה לשלוח אותו לבקשתו לבדיקה נוספת, אך האבחנה הייתה זהה ולכן הוחלט לנתחו מיידית.