רונית תירוש מונתה ליו"ר איגוד השופטים

כפי שפורסם באתר, תחליף את קראדי: "תפקיד מחייב"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.03.19 - 13:33
(איציק אדרי, יח"צ קדימה)
(איציק אדרי, יח"צ קדימה)
תחילת כתבה

יש יושבת ראש חדשה לאיגוד השופטים. אחרי ההתפטרות של המפכ"ל לשעבר, משה קראדי, היום (ראשון) מונתה רונית תירוש לתפקיד, כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט. הבחירה הייתה, כך על פי ההתאחדות לכדורגל, פה אחד. כבר ביום שני האחרון פנה יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, תירוש והציע לה באופן רשמי לתפקיד במקומו של קראדי, שהתפטר מהתפקיד בשל חוסר זמן, לטענתנו.

גם מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, שמאוד מעריך את תירוש, שוחח איתה. מנכ"לית משרד החינוך לשעבר (בין השנים 2001 עד 2006), שהייתה מועמדת לתפקיד יחד עם קראדי, הסכימה לשקול שוב את ההצעה, על אף שלא נבחרה מלכתחילה. "היא האישה הראשונה שתחזיק בתפקיד משמעותי בכדורגל הישראלי ובקדנציה שלה, ייצא לדרך נושא שופט הווידאו", אמרו באיגוד.

"אני מבקשת להודות לחברות וחבריי הוועדה על הבחירה בי ועל האמון", אמרה תירוש לאחר הבחירה, "אני מכירה את האיגוד ואעשה כל שביכולתי כדי להצעיד אותו קדימה לאור האתגרים הטכנולוגיים, התקציביים והאנושיים הקיימים בו. בהמשך ליום האישה הבינ״ל, אני גאה להיות האישה הראשונה שעומדת בראש האיגוד, מעמד שאולי אין לו מקביל בעולם הכדורגל הגלובלי, וברור לי שזה מחייב".

תירוש, שהייתה חברת כנסת במשך שבע שנים מטעם מפלגת קדימה, הקימה את ועדת סטרשנוב והביאה לסיום תקופת ייפויי הכח בהתאחדות, מאוד אוהבת ספורט ובניגוד לקראדי, על אף עיסוקיה היא יכולה להפנות לאיגוד השופטים זמן רב.