הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גולסה ינותח, אבוקסיס: למכבי הקהל הכי רע

קשר מכבי גמר את העונה. מאמן בני יהודה נגד הקהל הצהוב

תומר לוי וגיל לוין  11.03.19 - 22:38

מכבי ת"א כבר רואה את האליפות באופק. הצהובים גברו הערב (שני) 1:2 על בני יהודה ורחוקים שלושה ניצחונות מהבטחת התואר. הקבוצה של ולדימיר איביץ' אמנם נקלעה לפיגור, אבל אלירן עטר כבש ולאחר מכן בישל לאבי ריקן כדי להבטיח שהקבוצה תסיים עונה סדירה שלמה ללא הפסד.

לצד הניצחון, מיד לאחר המשחק מכבי ת"א קיבלה חדשות רעות, כאשר נודע כי אייל גולסה סיים את העונה. הפגיעה של הקשר בברכו תיאלץ אותו לעבור ניתוח שישבית אותו לתקופה ארוכה. דור מיכה, שנפגע בידו אחרי שסגס תאמבי דרך עליו והוחלף במחצית הראשונה על ידי יונתן כהן, נבדק בבית החולים ונקבע כי הוא סובל מחבלה בלבד לא משבר. למרות זאת, הוא בספק למשחק מול הפועל חדרה בשבת.

"היה שינוי מנטלי בתחילת המחצית השניה, שיחקו טוב יותר", סיכם איביץ', "אני לא מרוצה מהדרך. ניצחנו, אבל היריבה יצרה הרבה מצבים. במחצית השניה היו לנו הרבה בעיות מהצד של מאוויס צ'יבוטה. יש עוד הרבה נקודות בפלייאוף, 30, וחייבים להיות מוכנים ממשחק למשחק. אף משחק לא קל, הדבר הכי קשה בכדורגל זה להבקיע גול ולנצח. נצטרך להכין את עצמנו, לנצח את המשחק הזה ולתת את כל כולנו".

אבי ריקן שכבש את שער הניצחון אמר בסיום: "המחצית הראשונה שלנו לא הייתה מספיק טובה, היינו קצת רכים. במחצית השנייה קיבלנו תמיכה מהקהל וזה ניצחון חשוב. המאזן שלנו? אנחנו מגיעים לכל משחק בשיא הרצינות". מכבי ת"א תוכל לזכות באליפות מול מכבי חיפה והקשר אמר על כך: "עוד לא חושבים על זה, אלא על המשחק הבא מול חדרה. יש לנו פער מבטיח, אבל אם נחשוב על הצלחת אז נאבד נקודות ואנחנו לא רוצים שזה יקרה".

המאמן המפסיד, יוסי אבוקסיס: "מכבי ת"א שלטה, אבל לא הגיעה למצבים. מצב נייח של עטר פתח את המשחק. היינו במשחק והיינו צריכים לכבוש מהמצבים אליהם הגענו. קשה מאוד ללחוץ את מכבי גבוה, שיחקנו בחוכמה, אבל תוצאה לא טובה. חבל, נתנו משחק הקרבה גדול, הגענו להרבה מצבים, אבל כדורגל בסופו של דבר זה גולים. על ההרחקה של סורו הוסיף: "אני לא יכול לכעוס עליו. זה לא מדיבורים עם השופט, יש דברים אחרים שצריך לתקן אותם".

מאמן בני יהודה, שספג במהלך המשחק קללות מחלק מאוהדי מכבי ת"א, גם דאג לשלוח עקיצה בסיום: "למכבי ת"א יש את המאמן הכי טוב, הקבוצה הכי טובה, ההנהלה הכי טובה, אבל יד לה את הקהל הכי רע".