בעקבות האב? יבגני שאחוב קיבל פנייה ממכבי תל אביב

בנו של שחקן מכבי פ"ת ומכבי נתניה לשעבר מסיים חוזה בפאוק סלוניקי וכבר שוחח עם איביץ', שאימן אותו ביוון. רשם העונה 26 הופעות וכבש שער אחד במדי האלופה שבדרך

אור אבולעפיה ותומר לוי  22.03.19 - 12:10
תחילת כתבה

מאמן מכבי ת"א, ולדימיר איביץ', כבר הצהיר כי קבוצתו החלה את ההכנות לעונה הבאה, במיוחד כשמגבלות הפייר-פליי הפיננסי רובצות על המועדון. בשל כך, הפוקוס הוא, בעיקר, על שחקנים שמסיימים חוזה ואחד מהם הוא קשר פאוק סלוניקי, יבגני שאחוב. האוקראיני, שרשם העונה 26 הופעות וכבש שער אחד, כבר קיבל פנייה מהצהובים ואף שוחח עם איביץ', שאימן אותו בקבוצה היוונית. יש לציין כי מכבי ת"א היא לא היחידה שפנתה אליו וגם קבוצות מטורקיה הגישו הצעות, כך שעדיין לא התקבלה החלטה.

אם השם שאחוב מוכר לכם מאיפשהו, זה מכיוון שמדובר בבנו של יבגני שאחוב סניור, ששיחק בארץ במשך כמה שנים במכבי פ"ת ובמכבי נתניה ואף שימש תקופה קצרה כעוזר מאמן אצל היהלומים. שאחוב ג'וניור אף נבחן ב-2010 בקבוצה של הלוזונים, אחרי ששיחק במחלקת הנוער של המועדון כאשר אביו היה בארץ, אך בסופו של דבר לא חתם. הוא שב לאוקראינה, המשיך את דרכו ושיחק במשך תשע עונות בדנייפרו (כולל השאלה לארסנל קייב), כשהישג השיא שלו היה הגעה לגמר הליגה האירופית. ב-2016 עזב לפאוק.

יבגני מתפקד כקשר 50:50, מרבה להצטרף להתקפות ובעל מסירות והגבהות מדויקות מאוד. הוא היה יכול לייצג את נבחרת ישראל, אבל לא נקרא לדגל, ובסופו של דבר קיבל את ההזדמנות באוקראינה, בה רשם ארבע הופעות, כבש שער אחד, ואף היה חלק מהסגל הראשוני שלה ליורו 2016. כרגע, הוא בדרך לאליפות עם פאוק סלוניקי, שחווה עונה מטורפת ולא הפסידה ב-25 מחזורים בליגה היוונית.

אביו של שאחוב היה קשר התקפי/חלוץ מחונן, שגדל במטאלורח זאפוריז'יה ועשה את שמו בדנייפרו דנייפרופטרובסק, אותה הוליך לאליפות הליגה הסובייטית ב-1988 תוך שהוא זוכה בתואר מלך השערים עם 16. בין היתר בילה עונה אחת בקייזרסלאוטרן, אבל שיחק חמש פעמים בלבד. לפני שהגיע לישראל. בדומה לשחקנים סובייטים זרים רבים שנחתו אצלנו, גם שאחוב התאהב בישראל, אבל לא קיבל מעמד של תושב קבע ועזב לאוקראינה יחד עם משפחתו.