"בית"ר פנתה אליי העונה. אני אשמח לחזור לישראל"

"לא פוסל להגיע לכל קבוצה בארץ"; "מכבי תל אביב זה מועדון שיכול וצריך להיות בליגת האלופות"; "צחקו עליי כשהצבתי את זהבי כחלוץ, היום כולם מבינים". פאקו אייסטראן מחפש קבוצה, מחמיא לאקסית הצהובה וכבר מפנטז על קאמבק לארץ הקודש בקיץ. ראיון

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  20.04.19 - 17:17
תחילת כתבה

אחרי ההדחה של מכבי ת"א מגביע המדינה, פאקו אייסטראן נותר המאמן היחיד שהצליח להוביל לזכייה בטרבל בישראל. מאז שעזב את ישראל, המאמן ניסה את מזלו בלא מעט קבוצות ואפילו הגיע לוולנסיה גדולה, אך הדברים לא ממש הלכו לו מבחינת מבחן התוצאה. לאחרונה הוא עזב את פאצ'וקה המקסיקנית, וכעת הוא מחפש אחרי יעד חדש. פאקו עוקב מרחוק על המתרחש בליגת העל, ובשיחה מספרד מחמיא למכבי ת"א על העונה המרשימה וגם לא פוסל חזרה לישראל. ראיון.

"אני כרגע בלי קבוצה. יש לי הצעה מבלגיה, אבל בינתיים אני מחכה לדבר הכי נכון עבורי", "אני רוצה לאמן בסביבה תחרותית. כל קבוצה מקצוענית עם מעטפת כמו שצריך יכולה להיות אופציה בשבילי. במהלך העונה פנו אליי מבית"ר י-ם, אבל החלטתי לכבד את החוזה שלי. יחד עם זאת, אשמח לחזור לישראל, אבל רק בעבור ההצעה הנכונה, בין אם זו תהיה בית"ר י-ם או קבוצה אחרת. שמעתי שבניון פרש והוא מנג'ר שם וכמובן שאני מכיר אותו מליברפול. בכל מקרה, אני מקצוען שרוצה לקבל תנאים, שיאפשרו לי להצליח. אשמח לאמן בכל קבוצה שתיתן לי את התנאים האלה".

פאקו ראה את איביץ' מצליח עם מכבי ת"א, והוא שופע במילים טובות: "העונה של מכבי ת"א מדהימה. היא זכתה באליפות בסטייל. זה פשוט מדהים המספרים של האליפות שלהם, אני חייב לברך אותם על האליפות, את השחקנים, את האוהדים, אני חושב שמכבי ת"א חזרה למקום הראוי לה. מה לגבי ההמשך? עכשיו המטרה היא להגיע לליגת האלופות, קשה מאוד להצליח להגיע לשלב הבתים, אבל אני חושב שמכבי ת"א עם המעטפת שלה, היא קבוצה שמקומה בשלב הבתים".

בתקופתו בארץ, אייסטראן היה הראשון ששינה את תפקודו של ערן זהבי מחלוץ שני לחלוץ מרכזי, שינוי שהפך אותו למכונת שערים: "צחקו עליי כשהצבתי אותו כחלוץ, אבל אני לא חושב שאני אחראי לשינוי של זהבי, אלא הוא עצמו. היום כולם כבר מבינים מה חשבתי לעצמי. לערן יש תשובה לכל סיטואציה. מה שמבדיל בין שחקן טוב לבין שחקן מצוין זה לא טכניקה או בעיטה, ההבדל הוא המנטאליות וזה מה שמייחד את ערן זהבי. הוא הגיע לאימונים במנטליות של שיפור. מדובר בווינר אמיתי. אין ספק ששינוי העמדה שלו לחלוץ עשתה לו טוב והפכה אותו לקטלני יותר".

בסיום,  פאקו אף החמיא לדור מיכה, והבהיר שלדעתו גם הקשר יכול להצליח במקומות מעבר לישראל: "דור מיכה הוא שחקן בעל טכניקה מדהימה ויכולת מסירה שלא רואים כל יום. הוא הסמל של מכבי ת"א, אבל אין ספק שהוא יכול לשחק בליגות גדולות יותר באירופה".