הימור מסוכן: לא בטוח שבניון מתאים לתפקיד

ליוסי בניון יש המון מה לתרום לכדורגל הישראלי, אבל לא בטוח שתפקיד המנהל המקצועי יתאים לו. שרף מסכם שבת עם ההחלטה של שרון מימר להתפטר ושולח מסר לג'קי בן זקן

שלמה שרף
שלמה שרף  14.04.19 - 11:52
תחילת כתבה

השבוע התבשרנו שיוסי בניון יסיים בקרוב את אחת הקריירות המפוארות שהיו פה, ויעבור לתפקיד המנהל המקצועי של בית"ר ירושלים. אומנם רק העתיד יקבע אם מדובר בהחלטה נכונה, אך אין ספק שמדובר באדם שיכול להוסיף המון לכדורגל הישראלי.

לפני הכל, חשוב להבהיר את ההבדלים התהומיים בין התפקידים, שהטשטשו בכדורגל הישראלי. בעוד המנהל הטכני הוא לרוב שחקן עבר עם קשרים טובים בארץ ובחו"ל, שצריך לדאוג לעניינים הניהוליים והטכניים של המועדון, המנהל המקצועי יהיה בדרך כלל מאמן עבר מנוסה, שמתעסק אך ורק בתחום המקצועי, כמו דרכי אימון, הכושר גופני, צירוף שחקנים ועוד.

אני חושב שתפקיד המנהל הטכני תפור על יוסי בניון, שמצד שני עדיין לא העביר אימון אחד בתור מאמן ואולי העיסוק בתחום המקצועי קצת מוקדם מבחינתו.

בכל מקרה, בתור מי שנתן ליוסי את הופעת הבכורה בנבחרת, ומאז הוא עשה כברת דרך מהבולטות בכדורגל הישראלי, אני מאחל לו רק הצלחה. יוסי בניון ובית"ר ירושלים חשובים לכדורגל הישראלי, וצריכים להיות בצמרת ובמאבקי האליפות.

אני מאמין שכל עוד יתנו לבניון ולאלי אוחנה לעבוד עם התקציב המתאים, זה יהיה חשוב מאוד לקבוצה שיש בה עוד הרבה עבודה לעשות כדי להיות מועמדת לאליפות, וזה חשוב במיוחד במיוחד בקבוצה שיש לה קהל של הצלחות, שאני חושב שאי אפשר להשוות לזה של מכבי תל אביב.

בעניין אחר, אני חושב שאפשר להבין את התסכול של ג'קי בן זקן על החלטותיו של אוארל גרינפלד, אך אסור לשכוח שלא השופט הוריד את אשדוד ליגה, ואם היא אכן תרד, זה יהיה בגלל הטעויות של ההנהלה העונה כמו חילופי המאמנים ורכש לא נכון.

עם זאת, עליי להסכים עם בן זקן שמנהלת הליגות עשתה טעות כשבחרה להפעיל את ה-VAR דווקא בפלייאוף העליון, כשלכולם היה ברור מי תהיה האלופה, ולא בפלייאוף התחתון בו התחתית רותחת. במיוחד במשחק בו אני לא חושב שיובל יעקובוביץ' היה צריך לקבל כרטיס אדום, ואני לא חושב שהיה צריך להישרק פנדל לזכות סכנין.

בנוגע להתפטרותו של שרון מימר, אין ספק שהמאמן קיבל את ההחלטה הנכונה לאור התוצאות, ואולי זה יהיה הזעזוע שהפועל חיפה צריכה כדי לסיים את העונה בשלום.