בעקבות הלחץ מהאוהדים: ברקת צפויה להגיע

בעלי ב"ש, שבנתק עם השחקנים, שינתה את דעתה לגבי המשחק מול מכבי תל אביב בנתניה. הקהל מתכנן מפגן תמיכה. ג'ון אוגו: "אנחנו צריכים לשחק על הכבוד שלנו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.04.19 - 12:54
תחילת כתבה

תפנית בעלילה? לפי כל הסימנים הראשוניים, אלונה ברקת תכננה לא להגיע הערב (שני) למשחק הליגה של הפועל באר שבע בנתניה מול מכבי תל אביב, אך בהמשך היום התברר כי היא ככל הנראה שינתה את דעתה. הבעלים לא הגיעה לאימון המסכם, ושולחת לא מעט רמזים על כעס מצידה כלפי אוהדי הקבוצה, בשל אחוזי ההצבעה הנמוכים שקיבלה מפלגת "הימין החדש" (בה הוצבה ברקת במקום השלישי) בעיר.

"היא כעוסה ועצבנית", אומרים מקורבי הבעלים, ובקרב האוהדים, שצפויים לקיים מפגן תמיכה בברקת לפני המשחק, עלתה גם האפשרות להגיע לביתה בתל אביב, לאור העובדה כי היא נמצאת בנתק מוחלט עם המועדון. גורמים במועדון ביקשו שברקת תנכח במשחק בכל מקרה.

אסי רחמים ואנשי הצוות המקצועי, שכן נמצאים בקשר עם הבעלים, לא שוחחו עם השחקנים על המצב, והעדיפו להתרכז בכדורגל: ברק בכר תרגל לקראת המשחק שני מערכים. הראשון, שלושה בלמים כשתומר יוספי הצעיר יפתח בקישור, והשני יהיה מערך רגיל של ארבעה שחקני הגנה, ובמקרה כזה אריק סאבו ומרואן קבהא יעלו במרכז השדה.

ג'ון אוגו ייכלל בסגל, למרות שקיבל הודעה רשמית כי לא ימשיך בקבוצה בעונה הבאה. זאת, בעיקר בשל היעדרותו של קווין טאפוקו, ואין כוונה להעניק לו דקות משחק, אלא במצב חירום. מיגל ויטור, חן עזרא וחאתם עבד אלחמיד לא ייכללו ב-18 של ב"ש לקראת המשחק. אוגו התראיין היום, לקראת המשחק, במחצית משחקה של קבוצת הכדורסל של המועדון, נגד מכבי ת"א: "יש לנו משחק גדול מחר, מול קבוצה גדולה. הם זכו כבר באליפות, אנחנו נבוא לשחק על הכבוד שלנו. נראה מה יהיה בעתיד, אבל כרגע אני מנסה להישאר מרוכז ולהוביל את ב"ש לאירופה".

בקבוצה לא אהבו את הפרסומים, לפיהם מכבי ת"א מתכננת את טקס ההכתרה דווקא הערב, וחוששים כי קיום הטקס יגרור עימותים מיותרים בין מחנות האוהדים. "בירכנו את מכבי על האליפות", אמרו גורמים במועדון, "אפשר היה להיות יותר רגיש במשחק הזה, אבל זכותם לחגוג אחרי שלוש שנים בלי תואר".

בנוסף לאוגו, מי שעוד קיבל השבוע הודעה רשמית כי לא ימשיך בקבוצה הוא הבלם מתן אוחיון. אם או בלי קשר לשאלות הנוגעות לאלונה ברקת, בקבוצה בונים על תקציב רזה יותר, והסקאוט אליניב ברדה כבר בוחן אופציות של שחקנים חופשיים.

הרכב משוער: אוהד לויטה, דור אלו, שיר צדק, לואי טאהא, מרוהאן קבהא, אורן ביטון (תומר יוספי), אריק סאבו, ניב זריהן, מאור מליקסון, חנן ממן, בן שהר.