השיא של איביץ' והנחמה של ב"ש: כל המספרים

מאמן מכבי ת"א נכנס להיסטוריה, וגם: ה-0:0 הקודם ביניהן

יוסי מדינה  16.04.19 - 07:52

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מכבי תל אביב והפועל באר שבע נפגשו למשחק שבשנים האחרונות סיפק לא מעט רגעים גדולים, אבל הפעם היה שקט במיוחד עם 0:0 די מאכזב ובכל זאת הוא סיפק לנו לא מעט מספרים ונתונים מעניינים.

כמעט שלוש שנים חלפו מאז הפעם האחרונה שבה נפגשו הקבוצות ושתיהן לא מצאו את הרשת. זה קרה במאי 2016, אז עוד באיצטדיון בלומפילד, שלושה שבועות לפני שהפועל באר שבע הבטיחה את האליפות הראשונה שלה מתוך שלוש רצופות. מאז הובקעו שערים בכל אחד מעשרת משחקי הליגה ביניהן.

ולדימיר איביץ' ומכבי תל אביב המשיכו בריצה שלהם עם משחק ליגה 30 ברציפות העונה ללא הפסד. בכך, איביץ' שבר שיא והפך למאמן הראשון בתולדות הליגה שלא מפסיד ב-30 משחקיו הראשונים בתפקיד. השיא הקודם היה שייך ליוסף טסלר, שגם הוא אימן את מכבי תל אביב, ורשם את ההפסד הראשון רק במשחק ה-29 שלו.

מצד שני, איבוד הנקודות של האלופה החדשה מסבך אותה בניסיון להפוך לקבוצה עם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בעידן שלוש הנקודות. כדי לשבור את השיא היא תצטרך להגיע ל-89 נקודות, כלומר לצבור לפחות 13 נקודות מתוך ה-18 שנותרו בקופה עד לסיום העונה.

מן העבר השני, הפועל באר שבע יכולה להתנחם בכך שהיא ממשיכה במומנטום החיובי שלה עם משחק שמיני ברציפות ללא הפסד. זהו הרצף הארוך ביותר שלה מאז שהבטיחה את האליפות לקראת סוף העונה. עם זאת, אחד המספרים שמלמדים על הדעיכה של האדומים העונה זה מספר תוצאות התיקו שלהם. הערב הם רשמו את תוצאת התיקו העשירית שלהם וזו הפעם הראשונה מאז 2015 שהפועל באר שבע תסיים עם מספר דו-ספרתי של תוצאות כאלו.

ואם כבר מדברים על תוצאות תיקו, זו הפעם ה-70 העונה שמשחק מסתיים בחלוקת נקודות. זו הכמות הגבוהה ביותר שנרשמה בליגה מאז שנת 2012. במידה שעד סוף העונה יסתיימו חמישה משחקים נוספים בתיקו, זאת תהיה העונה עם אחוז תוצאות התיקו הגבוה ביותר ב-30 השנים האחרונות.