שחקני הפועל חיפה בעד חיים סילבס

כץ ינחת מחר בארץ והבהיר: "עד הסופ"ש ייבחר מאמן חדש"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.04.19 - 09:00
תחילת כתבה

"עד סוף השבוע יהיה מאמן חדש להפועל חיפה", כך אמר יואב כץ בשיחה מארה"ב. המשמעות המיידית היא שמאיר בן מרגי לא יעמוד על הקווים במשחק הליגה הקרוב, מול בני סכנין בדוחא. שלושה מועמדים ניצבים כעת על הפרק: חיים סילבס, אלישע לוי ויובל נעים.

משיחות עם מספר שחקנים בקבוצה, סילבס הוא המועמד המוביל, והדברים נכונים גם מבחינתו של יואב כץ, כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט. במסגרת המו"מ, שייחל מחר (רביעי) עם נחיתתו של כץ בארץ, יתנה בעלי הכרישים את המשך ההתקשרות, מעבר לעונה הנוכחית, בהישארות של הקבוצה בליגת העל. הבעלים כבר שוחח טלפונית עם שלושת המועמדים, כדי להבין מהם את ה"אני מאמין" שלהם, ויגיע לארץ על מנת לקבל את ההחלטה הסופית.

הרוחות סערו בעקבות פיטורי המאמנים, ובן מרגי, שמשמש כמאמן זמני, התבטא בחריפות בשיחה עם השחקנים: "הגיע הזמן שתבינו איפה אתם נמצאים", אמר שחקן העבר, "אי אפשר שבכל משחק נגיד 'יהיה בסדר', וניקח נקודה פה ושם כדי להישאר בליגה, ואז לבוא ולהיראות לטוב. שחקנים חייבים לשלוף ציפורניים, ולהרביץ אם צריך, כדי שנשיג נקודות. לא יכול להיות שרעננה יבואו לבית שלנו ויהיו יותר אגרסיביים מאיתנו".

גבריאל תמאש עדיין נמצא במעצר בית, וצפוי שלא לשחק גם בדוחא. גם חן דילמוני ייעדר עקב פציעה, בעוד שון גולדברג יהיה כשיר ויחזור לסגל. האדומים יפגשו בסכנין את הקבוצה האחרונה שהצליחו לנצח בליגה: זה קרה ב-19 לינואר (לפני כמעט שלושה חודשים), כששלושער של מתן חוזז הביא לה ניצחון 0:4 גדול בדוחא. ובחיפה יודעים שאם הם רוצים להישאר, התוצאות חייבות להגיע, וכמה שיותר מהר.