רכש ראשון לקיץ? חלוץ ספרדי על סף סיכום בב"ש

פרסום ראשון. חוסה אנחל קרייו שמשחק בקורדובה מליגת המשנה, יצטרף לדרומיים. הוא יוחתם כשחקן חופשי בזכות סעיף בחוזה שמאפשר לו לעזוב בחינם אם קבוצתו תרד ליגה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.04.19 - 17:54
תחילת כתבה

פרסום ראשון. בזמן שהפועל באר שבע מנסה לתקן את הכישלון של העונה הנוכחית ולהשיג את המקום השני והכרטיס לאירופה, היא כבר חושבת על הקיץ. חלוץ קורדובה, חוסה אנחל קרייו, על סף סיכום בשורות האדומים, הטיוטות הועברו בין הצדדים והוא צפוי להיות הרכש הראשון של ברק בכר לעונת 2019/20.

למעשה, חוזהו של קרייו אמור להסתיים רק בקיץ 2021, אבל הפועל ב"ש תצרף אותו בתור שחקן חופשי. הסיבה: לחלוץ יש סעיף בחוזה שישחרר אותו מקורדובה ללא תמורה במידה שתרד לליגה השלישית בספרד והיא בדרך הבטוחה לשם, כשהיא מרחק 10 נקודות מחוף מבטחים, כשנותרו שמונה משחקים בלבד לסיום העונה.

קרייו בן ה-25 גדל במחלקת הנוער של ריאל מורסיה ושיחק בקבוצת הבוגרים שלה בעונת 2014/15 בה כבש חמישה שערים בלבד. לאחר מכן, הוא בילה שנתיים בקבוצת הבת של סביליה, סביליה אתלטיקו, גם היא בליגה השנייה בספרד וכבש שמונה שערים בלבד ב-59 הופעות.

ב-2017, קרייו חתם על חוזה לשלוש שנים בשורות קאדיס, אבל לא עמד בציפיות ומצא את הרשת שש פעמים בלבד ב-42 הופעות ליגה. בינואר האחרון החלוץ חתם בשורות קורדובה במטרה להרים את הקריירה שלו והעונה יש לו שלושה שערים ב-22 הופעות בכל המסגרות.

קרייו אמנם נחשב ספרדי, אך רשאי לייצג את נבחרת פיליפינים, זאת בזכות שסבו נולד במדינה. החלוץ, שנולד במורסיה אף קיבל הזמנה להתאמן בשורותיה. העמדה העיקרית שלו היא בחוד ובנוסף יכול לשחק באגף הימני.