יפת יפרוש מפעילות, ימונה ליועץ לתירוש

השופט יעזור ליו"ר החדשה לנחות ויהיה חבר הוועדה המקצועית

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.04.19 - 09:03

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

אלון יפת, אחד מגדולי שופטי הכדורגל של ישראל בכל הזמנים, יפרוש בקיץ מכל פעילות וימונה ליועץ המקצועי ליו"ר איגוד השופטים החדשה, רונית תירוש. בנוסף, ישמש יפת כחבר הוועדה המקצועית - כך עולה משיחות שהתקיימו לאחרונה בינו לבין ראשי האיגוד.

יפת שפט במהלך הקריירה משחקי נבחרות, משחקים בליגת האלופות ובליגה האירופית ו-3 גמרים של גביע המדינה והוא צפוי לערוך את ההופעה האחרונה שלו במשחק 'אלוף האלופים' בקיץ. עוד לפני כן, בהתאחדות לכדורגל מתכננים לו טקס פרידה שייערך לפני גמר הגביע בין מכבי נתניה לבני יהודה ב-15.5 באיצטדיון 'סמי עופר'. "מן הראוי שניפרד מאלון במגרש שיהיה מלא באוהדים", אמרו באיגוד. אגב, יפת בן ה-46, תושב נתניה מעולם לא שפט את הקבוצה. כפי שפורסם בערוץ הספורט איתן שמואלביץ', שזכה למחמאות על ניהול המשחק בין מכבי ת"א להפועל ב"ש במחזור האחרון, ינהל את הגמר הראשון שלו בקריירה.

בתוך כך, שופטים בליגה הלאומית זועמים על כך שבמחזור הקרוב שובצו שישה שופטים מהסגל הבכיר לנהל את משחקי הלאומית. להוציא את קובי לחם הכהן ושליו ששון, היתר הם שופטי ליגת העל. "זו הבעת אי אמון", אמר אחד משופטי הלאומית. באיגוד הסבירו כי מדובר במחזורים האחרונים של העונה והם קריטיים לגבי מאבקי העלייה והירידה. את המשחק המרכזי בליגת העל, בין הפועל ב"ש למכבי חיפה, ינהל אלי חכמון.