"לוזון הסתודד עם השופטים לפני המשחק האחרון מולנו"

פרסום ראשון. הגזרה מתחממת גם מחוץ למגרש: לפני מפגש התחתית הגורלי, מנכ"ל אשדוד שלח מכתב רשמי לאיגוד השופטים ובו ביקורת כנגד יו"ר מכבי פתח תקווה: "האם הדבר תקין ומקובל?"

גיל לוין
גיל לוין  19.04.19 - 09:58
תחילת כתבה

פרסום ראשון. מתחממת הגזרה בין מ.ס אשדוד ומכבי פתח תקווה לקראת המפגש ביניהן במסגרת המחזור הקרוב של ליגת "ג'פניקה". ניצחון של אשדוד יפתח מחדש את המאבק על הירידה לליגה הלאומית, ורגע לפני שהיא תפגוש את המלאבסים לקרב שיכול להבעיר את התחתית, המועדון מעיר הנמל שיגר מכתב רשמי להתאחדות ולאיגוד השופטים, שכלל השגות בנוגע להתנהלותו של אבי לוזון.

מנכ"ל הקבוצה, רפי נידם, שלח מכתב רשמי לאיגוד השופטים, עם העתקים לראשי ההתאחדות לכדורגל ותובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, ובו ביקורת על יו"ר מכבי פ"ת. לטענתם, במפגש הקודם בין השתיים לפני מעט יותר מחודש, אותו שפט אוראל גרינפלד, נכנס לוזון לחדר ההלבשה של השופטים כשעה לפני המפגש והסתודד עמם ארוכות.

"במסגרת היערכותינו לוועדת המשמעת למען השקיפות והנראות, נבקש לקבל את דו"ח השיפוט מהמשחק שהתקיים במחזור האחרון של הליגה הסדירה בינינו לבין מכבי פ"ת, וכמו כן נבקש לקבל פרוטוקול וועדה מקצועית של איגוד השופטים לעניין משחק זה", נכתב בפנייה שהועברה.

"בנוסף נבקש את התייחסותכם או התייחסותו של אוראל גרינפלד לטענותינו לכך שלפני פתיחת אותו משחק נכנס אבי לוזון, מי שהיה עד לא מזמן יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שמתוקף תפקידו ממנה את בעלי התפקידים הן בהתאחדות והן באיגוד השופטים, שתפקידו בין היתר האחראי על שיבוץ השופטים למשחקים והגורם הממליץ על שופטים לתחרויות בינלאומית".

"כשעה לפני אותו משחק נכנס אבי לוזון לחדר השופטים והסתודד עימם דקות ארוכות", סיפר נידם ולסיום דרש: "נבקש התייחסותכם - האם הדבר נכון? ואם כן, האם הדבר תקין ומקובל?".

מכבי פתח תקווה נמצאת כעת במקום ה-12 בטבלת ליגת העל, מקום אחד בלבד מעל אשדוד, שנמצאת מתחת לקו האדום. בין השתיים פער של חמש נקודות בלבד, כשנותרו בקופה תשע נקודות. שתי הקבוצות נפגשו העונה שלוש פעמים, פעמיים במהלך העונה הסדירה ופעם נוספת בגביע הטוטו, כאשר אשדוד לא הצליחה לנצח באף אחד מהמפגשים.