"תהיה 'נקמה' מצד אלונה. התקציב יירד ל-50 מיליון"

בעלי ב"ש לשעבר, אלי זינו, חוזה שחורות ב-"5 באוויר" עקב ההתרסקות בבחירות: "אני הייתי מביא יותר קולות. 4,400 זה מבזה. היא הייתה חייבת ללמוד ממקרה ארקדי גאידמק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.19 - 11:01
תחילת כתבה

12 שנים אחרי שרכשה את הפועל באר שבע, והפכה אותה לאימפריה בכדורגל הישראלי, קיוותה אלונה ברקת לאמון מצד האוהדים הרבים ששימחה, אבל זכתה לכתף קרה בבחירות עם 4,400 קולות בלבד בעיר לימין החדש.

מה השתבש בדרך? בעלי הקבוצה לשעבר ומי שמכר את הקבוצה לברקת, אלי זינו, ניסה להסביר. "אלונה עשתה מעל ומעבר להפועל ב"ש", אמר זינו, "הציפיות שלה היו גדולות. היא האמינה שכל הקהל, יחד עם המשפחות, יתנו את תמיכתם. פוליטיקה זה עולם אחר, כדורגל זה עולם אחר. כגודל הציפייה, גודל האכזבה. היא מאוד מאוכזבת ואני מבין אותה".

"אין ספק שהייתי מביא יותר קולות ממנה", אומר זינו, "אני יליד ב"ש, אני גדלתי פה, אני חייתי פה, תרמתי לכדורגל למעלה מ-30 שנים מזמני, מכוחי, ממשפחתי, ממה לא. אין ספק שלנושא של השורשיות יש משקל כבד. מצד שני, לא צריך לשכוח את החשש מכך שהיא תעזוב את הקבוצה. הרחוב דיבר על זה. זה חלק מהחששות של אותם אוהדים".

"4,400 קולות זה לא מביך, זה מבזה. כמי שיודע מה היא משקיעה. זו התודה? אלונה עשתה טעות קשה שהיא הלכה לפוליטיקה. היא הייתה חייבת לראות את מקרה גאידמק מול עיניה. התערבתי שאלונה תקבל חמישה מנדטים. צפיתי שהיא לא תקבל פחות מ-20 אלף קולות. זו אכזבה יותר גדולה מכפיות טובה. אני ידעתי לא ללכת לפוליטיקה ולהישאר בספורט".

ומה צופן העתיד על מערכת היחסים בין ברקת לב"ש? זינו רואה שחורות עבור האוהדים: "תהיה 'נקמה' מצד אלונה. הסכומים יירדו ממספרים של 100 מיליון ל-50-60 מיליון. היא תרמה מזמנה. לא פעם ולא פעמיים הייתי עובר באצטדיון ורואה את הרכב שלה ב-09:00 בבוקר. מגיע לה את כל הכבוד וההערכה וההערצה. לא יודעים לפרגן. ליבי איתה".

"הייתה פה נאיביות אדירה. כל היועצים שלה כשלו בענק וגרמו לה להתרסקות טוטאלית. היא השקיעה סכומי עתק וזה לא הלך. קשה להתנתק נפשית מהסיפור. אין ספק שהיא ממורמרת. גם אם היא אומרת שהיא תשקיע, בחדרי חדרים היא חושבת 'מה אני צריכה את זה'. אני אתן לבתי חולים".

זינו סיכם: "אני בחרתי באלונה. היא הייתה ראויה להרבה יותר ממה שהיא עשתה בנגב. היא מושקעת בהפועל ב"ש למעלה מ-100 מיליון ש"ח. אסור לזלזל בזה. מה התגמול?".