ניסיונות ברעננה להשאיר את והבה ואורמוש

קורצקי ימשיך, התקציב יהיה 8 מיל' ש"ח והזרים ישוחררו

גיל לוין
גיל לוין  12.05.19 - 16:28
תחילת כתבה

הפועל רעננה סומנת כיורדת עוד לפני שהחלה העונה. לרגעים, נראה היה שהנבואה תהפוך למציאות, אך בסופו של דבר הקבוצה הצליחה לשרוד. למרות זאת, בצוות המקצועי מגדירים את העונה כפספוס כשהאצבע המאשימה מופנית בראש ובראשונה לבחירת השחקנים. חילוקי דעות בין מנחם קורצקי ואשר אלון סביב התקציב הביאו את רעננה לטעות ולא פעם בבחירת הסגל, ואת המאמן לנקודת שפל כשהחליט לעזוב אחרי ההדחה מגביע המדינה. ההתפטרות הזו, כזכור, לא התקבלה ע"י אלון.

כבר בקיץ היו סימנים על העתיד לקרות כשרעננה צירפה לא פחות מ-11 שחקנים. רק שלושה מהם נותרו בסגל של קורצקי - ניב אנטמן שהוגדר כשוער השני ומירקו אורמוש וקייס גאנם - כשכל השאר שוחררו.

אז מה יקרה לקראת העונה הבאה? למרות מערכת יחסים מתוחה, החליט אלון לתת לקורצקי את המושכות, על אף שהחוזה עדיין לא נחתם. כחלק מתנאי העסקתו, דרש קורצקי חופש גדול יותר בבניית הסגל, תוך שהוא חולם להיפטר מהתדמית ההגנתית של רעננה ולהוסיף לה פן התקפי יותר.

לרשות קורצקי יעמוד תקציב בגובה 8 מיליון שקלים והמטרה היא לתעדף איכות על כמות. כמו כן, לאחר ההצלחה עם יוג'ין אנסה וקייס גאנם שהגיעו מהליגה הלאומית, ימשיך המאמן לחפש שחקנים צעירים בליגות הנמוכות כשגם שחקני הנוער של המועדון יקבלו הזדמנות להרשים.

בגזרת הזרים, מתכננים ברעננה רכש חדש על חשבון אריאל נגוקאם, מרטין זמאן וטדי מזג שאיכזבו. יוג'ין אנסה ימשיך להוביל את ההתקפה כשמנגד מתנהל משא ומתן עיקש במטרה להשאיר גם את מירקו אורמוש, המחוזר על ידי קבוצות אחרות בליגת העל.

מלבד הזרים, רוב הסגל הנוכחי צפוי להמשיך עונה נוספת. ההגנה צפויה שלא להשתנות כשאת מירב תשומת הלב ממקד בן והבה, שמרגיש שהגיע למיצוי אחרי חמש שנים ומחפש בית חדש. בהנהלה עושים מאמצים רבים על מנת להשאירו והציעו לשדרג משמעותית את שכרו.

בחוליית הקישור בן בנימין, אביחי ידין, שניר שוקר, בן סביר ועידו דוידוב ימשיכו כשאור דסה ישוב למכבי ת"א מהשאלה. חוליית ההתקפה שבין כה זקוקה לחיזוק, תתחדש בשני שחקנים זרים, כשקייס גאנם, כארם ארשיד, יואב תומר ויוג'ין אנסה ימשיכו בשרון.