אספה לפרקליטת מחוז ת"א: "מעלילה עלילות"

החשוד בתאונת הפגע וברח בעדות נוספת וסוערת: "לא התקשרתי לגרר. אם הייתי מבין שזו תאונה, הייתי עוצר"

גיל לוין
גיל לוין  14.05.19 - 10:41
תחילת כתבה

רגע אחרי שחגג הישארות סנסציונית בליגת העל עם מ.ס אשדוד, יצחק אספה התפנה לבעיותיו שלו, התייצב הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בת"א ועלה על דוכן העדים על מנת להשלים את גירסתו לתאונת ה"פגע וברח" בה היה מעורב ונהרג בה רוכב האופניים ארי נשר ז"ל.

כידוע, משפטו של השחקן ממשיך להתנהל בימים אלו כשהוא מואשם בשני סעיפי הפקרה, נהיגה בשכרות ובמהירות מופרזת ובשיבוש הליכים. השחקן לא מואשם בהריגה לאחר שהוכח כי לא היה ביכלתו למנוע את התאונה.

על פי כתב האישום, הסעיפים החמורים ביותר בהם מואשם אספה הם שני סעיפי ההפקרה, כשהעונש המירבי לעבירות אלו הוא עד 14 שנות מאסר בפועל. בימים אלו מתנהל בבית המשפט עימות עיקש בין סנגורו של אספה, עו"ד כפיר דור, לבין נציגת פרקליטות מחוז ת"א, עורכת דין רותם נוימן וסרמן, בשאלה - האם השחקן היה מודע או לא לפגיעה באופניים.

על פי גירסת השחקן, התאונה אירעה לאחר שבילה עם חבריו במועדון בנמל ת"א ובזמן שהיה בדרך למסיבה אחרת בדרום ת"א שם תכנן לפגוש את חבריו, השחקנים עומר לקאו ואור דסה. השחקן מספר שלא חש או שם לב לפגיעה עצמה ברוכבי האופניים, אך שמע קולות מרכבו ונדלקה נורה בלוח המכוונים, דבר שלטענתו גרם לו לחשוב כי יש לו פנצ'ר.

כשאספה פגש את חבריו מחוץ למועדון בדרום ת"א ולאחר שסיפר לחבריו על הקולות מהרכב, אור דסה התקשר עבורו לחברת ההשכרה של הרכב במטרה להחליפו. עו"ד נוימן וסרמן טענה כי דסה התקשר להזמנת הגרר לאחר שאספה ביקש ממנו לעשות זאת, דבר שלטענתה מעיד כי השחקן היה מודע לתאונה, ניסה לברוח וניסה להעלים את הרכב.

"אם הייתי מודע לעובדה שהייתי מעורב בתאונה, אני בטוח הייתי עוצר ומתקשר למשטרה או לשרותי ההצלה ומנסה לעזור לפצועים" סיפר השחקן, "אם הייתי מנסה לברוח לא הייתי ממשיך לפגוש את החברים שלי במועדון כפי שתכננו והייתי מנסה למנוע מאור להתקשר לחברת ההשכרה של הרכבים ולדווח על הפנצ'ר", ענה הבוקר השחקן לשאלות הפרקליטות.

עו"ד נוימן וסרמן התעמתה עם אספה והטיחה בו: "אני אומרת לך שאתה ידעת שהיית מעורב בתאונה הזאת ובגלל זה איפשרת לאור דסה להזמין עבורך את הגרר בידיעה שהרכב הזה קושר אותך לתאונה. במזל המשטרה איתרה אתכם לפני שהגרר הגיע והעלים את הרכב".

"את מעלילה עלילות!" ענה אספה כשהוא נסער, "אני לא ביקשתי מאור שום דבר, לא ביקשתי שיתקשר לגרר, הוא עשה את הכל על דעת עצמו" אמר והוסיף: "מתחילת דיוני המשפט את האשמת אותי שביקשתי מדסה להתקשר בטענה הזאת. אחר כך כשבדקת את פרטי החקירה וגילית שלא נאמר דבר כזה, מחקת את זה מעובדות כתב האישום אבל עכשיו את שוב מנסה לעשות את זה. את מנסה לחגוג על זה. את לא מודעת לפרטים ולא חקרת וכנראה שלא עשית את העבודה שלך כמו שצריך. חבל שאת משקרת".

מלבד מתן העדות של אספה, הבוקר היה אמור להתייצב גם הנער שהרכיב באופניים את נשר ז"ל על דוכן העדים, לתת לראשונה את גרסתו לאירוע ולהיחקר על ידי עו"ד דור.

הנער נחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות ומשפחתו יוצאת במלחמה כנגד יצחק אספה במטרה להוכיח כי הוא האשם בתאונה, כשהוגש ערעור לבג"ץ במטרה להרשיעו. כמו כן בבקשה לבג"ץ נכתב כי במידה ויוחלט להסיר את כתב האישום מהנער, הם יעצרו את ההליכים נגד אספה.

בינתיים, לאחר שהקטין, שנחשב לעד מרכזי בפרשה, זומן להגיע אל דוכן העדים, הגישו נציגיו לשופט גורפינקל מסמכים וראיות שלא קבילות על מנת למנוע ולבטל את הגעתו. השופט דחה את הבקשה. אתמול הגישו נציגי הקטין בקשה לעיון חוזר בתקווה שהשופט ישנה את החלטתו ויסכים לוותר על התייצבותו, אך השופט דחה בשנית את הבקשה בשנית וביקש את התייצבותו עוד הבוקר.

הבוקר, נמסר לשופט גורפינקל כי הנער חש ברע ולא יגיע אל בית המשפט. השופט הסביר לנציגיו את חשיבות הדיון וביקש שהנער יגיע בשעות הצהריים, אך אלו סירבו וביקשו לקבוע מועד חדש להתייצבותו.

הדפס