ניסו אביטן פוטר מחדרה, החלו מגעים עם ניר קלינגר

במועדון החליטו להיפרד באופן מיידי מהמאמן שהספיק לחתום בהפועל ת"א. מאמן בית"ר ירושלים הכחיש: "אף קבוצה לא פנתה אליי"

יגאל גולדשטיין ורז זהבי  15.05.19 - 16:23
תחילת כתבה

אחרי התדהמה, הגיעה התגובה. אחרי עונה וחצי בהן הוביל את הקבוצה להישגים היסטוריים, ניסו אביטן פוטר היום (רביעי) מהפועל חדרה. המאמן נפגש עם הפועל ת"א (עוד לפני ההודעה הרשמית על חתימתו בשורות האדומים) ללא אישור של המועדון ועורר את זעמם של היועץ המקצועי, אורן גולן, וההנהלה, שהחליטו לא להבליג. המאמן תכנן לקיים פגישה עם ראשי הקבוצה כדי לקבל את ברכת הדרך, אך זו, באופן טבעי, לא תתקיים.

לערוץ הספורט נודע כי התנהלה שיחה בין אביטן ליועץ המקצועי אורן גולן, כשיו"ר המועדון יקיר שוורץ מעודכן בפרטים. אביטן עדכן את הנהלת חדרה כל העת, אך העובדה שנפגש עם הנהלת הפועל תל אביב הובילה לפיטורים. רון קלר והראל סלע יעמדו על הקווים נגד הפועל באר שבע. אביטן יגיע להיפרד היום מהשחקנים והצוות המקצועי בערב סיכום העונה בביתו של ירין פרץ.

מנהל הפועל חדרה, איציק טפירו, בדק הבוקר את מצבו הרפואי של ניר קלינגר לקראת העונה הבאה. המאמן אישר שהוא כשיר. בלי קשר הוא יעמוד על הקווים במשחק הראווה של בית"ר ירושלים נגד אתלטיקו מדריד. גם שרון מימר ואורי גוטמן (הבן של אלי) מועמדים להחליף את אביטן. קלינגר עצמו הכחיש: "אף קבוצה לא פנתה אליי. אני מאמן בית"ר ירושלים".

התגובה הרשמית של המועדון התקבלה מספר דקות לאחר ההודעה: "בעקבות הפגישה של ניסו אביטן היום עם הנהלת הפועל תל אביב, וזאת כאשר המאמן תחת חוזה בהפועל חדרה, היושב ראש יקיר שוורץ והיועץ המקצועי אורן גולן הודיעו לאביטן כי הוא סיים את דרכו במועדון. אנו שוקלים את צעדינו מול הפועל תל אביב, שמרשה לעצמה לפנות למאמן תחת חוזה מבלי שביקשה את הסכמתנו".

במקביל, בקבוצה כבר נערכו לאפשרות שאביטן יעזוב, וכבר החלה בורסת השמות באשר לאדם שיעמוד על הקווים בעונה הבאה. שרון מימר הוא המועמד הראשי לאמן את חדרה בעונה הבאה, כשגם ניר קלינגר ויובל נעים הן אופציות שההנהלה לא פוסלת. כזכור, הקבוצה כבר החלה בהכנות לעונה הבאה, כולל סגירת מיקום למחנה האימונים, ובמועדון טענו שהמהלך של הפועל ת"א פוגע במשחקים שנותרו להם עד סיום העונה, נגד ב"ש ובני יהודה.

ניסו אביטן הצטרף להפועל חדרה בקיץ 2017, והחליף בתפקיד את מומו ניסטל שהעלה את הקבוצה מליגה א' לליגה הלאומית. מי שהחל את קריירת האימון שלו במחלקת הנוער של הפועל ב"ש, היה שותף לשנתיים חלומיות בחדרה. בעונה הראשונה עזר לקבוצה לעלות באופן היסטורי לליגת העל, ובעונה השנייה (האחרונה) היה שותף להעפלה של החדרתים לפלייאוף העליון ולחצי גמר גביע המדינה.