ניסו, סימן טוב: למה הפועל בחרה באביטן?

כמה ההנהלה תהיה מעורבת, המו"מ והסעיף בחוזה. הסיפור המלא

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.05.19 - 08:03
תחילת כתבה

כצפוי, ניסו אביטן מונה אמש (רביעי) להיות מאמנה של הפועל ת"א אחרי שחתם על חוזה לשנתיים, והיום ב-13:00 הוא יוצג באופן רשמי בחודורוב. המינוי הגיע לאחר פרידה סוערת מקובי רפואה, אך מסתבר שהסערה לא הייתה רק בין האחים איציק ושרון ניסנוב למאמן לשעבר, אלא כל המהלך לווה גם בויכוחים פנימיים בין ארבעת הבעלים.

יש לציין כי על פי חלוקת התפקידים בין האחים ניסנוב, זאביק גרינברג ומאיר תושב (ונציגו בועז תושב), האחים ניסנוב הם אלו שאחראים על הקבוצה הבוגרת ועל כל הצד המקצועי. ואכן, השניים ש"נתנו את הטון" ביממה האחרונה, גם בפרידה מרפואה וגם במינוי של אביטן, היו הניסנובים. איציק ניסנוב אמנם שהה במוסקבה ויחזור רק הבוקר ארצה, אך הוא כמובן היה בקשר ישיר עם אחיו והיה מעודכן בהכל. שרון כידוע היה "הפעיל בשטח" והוא היחיד מהבעלים שנפגש גם עם רפואה וגם עם אביטן.

השניים שלא תמכו במהלך היו גרינברג ובועז תושב. הראשון, שידוע כאחד שמאוד מחושב כלכלית, חשב כי לאדומים כדאי לעמוד בכל החוזה של רפואה (כחצי מיליון שקלים נטו). תושב היה אפילו עוד יותר נגד הפרידה מרפואה, ואף ניסה לפשר בין הצדדים ביום שלישי בערב, עד שגם האחים ניסנוב וגם רפואה הבהירו שאין דרך חזרה.

"אני מודה למאמן קובי רפואה על התקופה במועדון ועל תרומתו לקבוצה", אמר תושב בתגובה לדברים. "קובי התחבר למועדון ובפרט לקהל הגדול של הפועל, אך לבסוף הדברים לא הסתדרו ונאלצנו להמשיך הלאה. אני בטוח שכל קבוצה שאליה יגיע, תזכה במאמן מקצועי וראוי. אני מאחל לניסו אביטן הצלחה רבה בתפקידו החדש ומאמין ביכולותו לעמוד במטרה: להצעיד את הפועל שוב לקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי. כולנו עומדים מאחוריו, כשרק טובת המועדון עומדת לנגד עינינו". אגב, תושב הוא היחיד שהתייחס באופן רשמי לרפואה, כשהמועדון כלל לא הוציא הודעה לגבי פיטוריו.

בכל מקרה, השם של מאמן הפועל חדרה עלה באופן מיידי אצל האחים ניסנוב. השניים לא יכלו להתעלם מהעונה המופלאה שעשה עם קבוצתו ודיברו על כך שאביטן יודע להוציא את המקסימום מהשחקנים. השניים גם ציינו את טביעת העין הטובה שלו לשחקנים, במיוחד כאלה בעלויות נמוכות. בנוסף, הזכירו שהמאמן ידע לחבר את כל השחקנים שלו לתלכיד מצליח, וגם כששני הכוכבים הגדולים, קווין טאפוקו ופרדי פלומן, עזבו בינואר הקבוצה לא התפרקה כפי שרבים חשבו, אלא הגיעה לפליאוף העליון. כל הנושאים המקצועיים האלה, בתוספת האישיות שהרשימה את הבעלים הובילו לבחירה במאמן, ששיחק שתי עונות במדים של הפועל בקריירה שלו.

אגב, כבר בקיץ הניסנובים ראו מקרוב את ההתנהלות של אביטן, כשחדרה שהתה באותו מתחם בפולין במחנה האימונים. גורמים בחודורוב סיפרו כי השניים שוחחו כבר אז עם אביטן ואמרו לו חצי בצחוק חצי ברצינות "אתם יורדים ליגה כבר במחזור עשירי". המאמן הצהיר בביטחון: "אנחנו עוד נפתיע את כולם".

אביטן קיבל בחוזהו מענק לפליאוף עליון וגם מענק אם הקבוצה תצליח לתפוס את המקום שמוביל לאירופה. מערכת היחסים של הניסנובים עם רפואה הייתה מלאה בבעיות, ועכשיו נשאלת השאלה איזו מערכת יחסים תירקם בין המאמן החדש ובעלי הבית החדשים שלו?

לאביטן הובטחה המילה האחרונה בקביעת השחקנים ובניגוד לעונה הנוכחית, הבעלים לא יקבעו באופן נחרץ את הסגל. בנוסף, העבודה עם דן רומן, עוזרו של רפואה, לא הוצבה כתנאי. במועדון הבהירו כי אביטן יפגש עם רומן והוא בעצמו יחליט אם הוא רוצה שישמש כעוזר. בכל מקרה, רומן מוערך מאוד ע"י הבעלים יהוא ישאר בוודאות בחודורוב.