אביטן: "מהרגע הראשון עניין אותי להגיע להפועל"

פחות מיממה אחרי שפוטר מחדרה, המאמן החדש של האדומים הוצג: "פעלתי בצורה נכונה, כל מי שהיה צריך לדעת על השיחות ידע. היעד - פלייאוף עליון". ייפגש בהמשך עם דן רומן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.05.19 - 14:34
תחילת כתבה

כצפוי, ניסו אביטן מונה אמש (רביעי) להיות מאמנה של הפועל ת"א אחרי שחתם על חוזה לשנתיים, וכעת הוא מוצג באופן רשמי במסיבת עיתונאים. המינוי הגיע לאחר פרידה סוערת מקובי רפואה מצד המועדון, וגם על רקע הפיטורים של אביטן מהפועל חדרה וההודעה הרשמית שפרסם אתמול בה נפרד מהקבוצה אותה הוביל לפלייאוף העליון.

"אני מתרגש להיות פה היום. כבוד גדול עבורי לחזור. אם מסתכלים על המועדון בסדר גודל כזה, אני חושב שכמאמן יש לי את כל התנאים להצליח. מודה על האמון, מבין שיש עליי הרבה אחריות, מקווה להצליח ולשמח פה אנשים. מה עובר בראש? זה כבוד לחזור למועדון שהייתי בו שחקן. כמאמן כשאתה מקבל פנייה אתה שוקל אם זה מעניין, ומהרגע הראשון זה עניין אותי. התחיל התהליך, היה קצר מאד, וכשהכל הבשיל והיה לי משהו בבטן אז זה הרגיש הדבר הנכון לעשות. הדרך הייתה קצרה לסיכום".

על הפיטורים מחדרה אמר: "בשנתיים האחרונות היה לי שם מסע מטורף. באותה נשימה אני אומר בצורה הכי ברורה שפעלתי בצורה נכונה. כל מי שהיה צריך לדעת במועדון ידע, מי שאומר אחרת לא דובר אמת. בכל רמה אפשרית עשיתי הכל כמו שצריך. מציירים את זה, מסיתים את האש לכיוון שלי. אוהב את האנשים והמועדון, אבל יש רק אמת אחת. הכבוד וההערכה שלי לחדרה הם בלי גבול, אז מבחינתי הפרק הזה תם, אני התקדמתי ומאחל בהצלחה, מבחינתי מדבר רק על הפועל תל אביב".

"יש להפועל בסיס טוב וסגל ראוי. לא הולכים למהפכות אלא רוצים להגיע לאן שצריך להגיע בצורה שקולה וחכמה. בגלל הרגישות של מה שקרה עכשיו, נהיה מאד זהירים ונעשה הכל בהסכמה ובצורה חוקית כמו הדרך שלי לפה. קיבלתי אישור מהמועדון לעשות כל מה שאני רוצה, זה מראה על האמון בי, וגם קיבלתי חוזה לשנתיים. יש לי את המנדט להחליט עם מי אני רוצה לעבוד. בהמשך הכל יהיה יותר ברור".

"זרים? יש לנו פה תקציב קצת יותר גדול ממה שהיה לי בחדרה. אם צריך אז נמצא זרים עם שכר יותר גבוה. בעיקרון נרצה למצוא שחקנים שישרתו את המועדון ויהיו מתאימים. אם נביא כאלה שגם יביאו רווח, אז זה יהיה סיפור הצלחה. אני מגיע לפה עם הרבה אמונה שפה זה המקום הנכון עבורי לעשות את הצעד הבא בקריירה שלי. רואה את הדברים בצורה מאד אופטימית ומקווה להחזיר למועדון והאוהדים. רוצים לחזור לבלומפילד כמה שיותר מהר ולגרום נחת ואושר לכל מי שאוהב את הפועל ת"א".

אביטן הוסיף: "אוהב את זה שיש אנשים סביבי שמנהלים את המועדון, ככה גם היה בחדרה. אוהב את המעורבות ולקבל דעות. רפואה? חושב שהוא מאמן מאד ראוי, רוצה לאחל לו את ההצלחה הכי טובה שיכולה להיות. אני חושב שאנחנו קובעים כיעד בשלב הראשון להגיע לפלייאוף העליון, מטרה מכובדת, זה יהיה צעד קדימה. מקווה שבהמשך נוכל לשאוף יותר, אבל כמטרה ראשית זה היעד הראשון מבחינה מקצועית".

"לדבר זה קל, אבל זה לא מה שיספק את הסחורה. אני מאמין ביותר לעשות ופחות לדבר. אנחנו צריכים להיות ריאליים ולעבוד בצורה מפוקחת כדי להתקדם קדימה. עברו עליי 24 שעות מאד אמוציונליות, לא ישנתי בכלל. נפרדתי מהשחקנים בחדרה ואני חושב שהיה ראוי לסיים את השנתיים האלה בצורה יותר טובה ויותר מכובדת. החל מהיום אני עובד במשרה מלאה במועדון הזה כדי לייצר הצלחה. ספורי, דגני וגוטליב? השחקנים האלה הם משמעותיים ונשמח מאד שכולם יישארו, אבל בכדורגל הכל דינאמי וצריך לראות מה יהיה".

גם הבעלים איציק ניסנוב דיבר במסע"ת: "בשם המועדון אני רוצה להגיד לקובי רפואה תודה על שנה וחצי בהפועל. מעריכים אותו ומאחלים לו בהצלחה בכל מה שיעשה בעתיד. השנה הזאת הייתה כישלון קודם כל שלנו, כישלון של הצוות המקצועי ושל צוות השחקנים. חשבתי שהקבוצה תהיה במקום אחר, עברו עלינו ימים לא קלים כמה מחזורים לפני סיום העונה, נשארנו באופן סופי רק שני מחזורים לסיום. מקווה שהשנה הבאה תהיה הרבה יותר טובה. מאחל בהצלחה לניסו, יש לו חוזה אצלנו לשנתיים, אין סעיף יציאה בחוזה. מאחל לו בהצלחה ומקווה שהוא ייקח את הפועל לימים יפים. מאמן בקבוצת כדורגל בעיני זה הדבר הכי חשוב".

ניסנוב התייחס לעניין המחלוקות בין הבעלים השונים: "עצם זה שכולנו יושבים פה ביחד זה אומר שאין בינינו באמת מחלוקות כמו שמציירים את זה. גם עם אישתי יש לי מחלוקות ואני חי איתה מעל 30 שנה. יכול להיות שזאב גרינברג חשב שלא צריך להחליף מאמן, אנחנו חשבנו שאם לא מיישרים קו עם דברים שאנחנו מצפים - אז כן צריך להחליף. לא חייבים להסכים על הכל. היו מספר גורמים לזה שקובי לא ימשיך בהפועל, לא היה משהו אחד ספציפי. אני חושב שהוא מאמן מאד ראוי. פשוט היו כמה דברים שהיה לנו קשה לחיות איתם, יש דברים שלא הסתדרנו וזה קורה. הקבוצה לא הגיעה ליעדים שהגדרנו לעצמנו. אז כשזה קורה, עושים שינויים".

דבריו של זאב גרינברג: "פרידות והחלפות תוך כדי תנועה הן בדרך כלל שגויות ופעולות שלא נחשבות למוצלחות. הסטטיסטיקה מראה שהחדשים לא עומדים בציפיות במקרים כאלה. כמה שפחות תחליף, אז תעשה פחות טעויות. אנחנו לא חייבים להסכים פה על הכל, צריך להכיל אחד את השני ולקבל טעויות. ככה חיים בענף הזה. אין הרבה מחלוקות פה בינינו, על רוב הדברים אנחנו עובדים בהסכמה. אני חשבתי שבגלל שלקובי רפואה יש חוזה לעוד שנה עדיף היה לנו לתת לו לסיים את החוזה, מהטעם התקציבי בלבד".