דן ביטון נחת בבולגריה ויחתום בלודוגורץ

פרסום ראשון: קשר אשדוד יסגור ל-4 שנים ויחבור לצ'יבוטה

גיל לוין
גיל לוין  19.05.19 - 10:03
תחילת כתבה

כבר שבועות ארוכים שדן ביטון, קשרה המוכשר של מ.ס אשדוד, מתלבט בנוגע לעתידו כשהוא קרוע בין הצעות מפתות מהאלופה הישראלית, מכבי תל אביב, לאלופת בולגריה, לודוגורץ. לאחר סוף שבוע ארוך מלא בלבטים והתייעצויות, החליט ביטון, שהוגדר כאקזיט הבא של ג'קי בן זקן, לבחור באירופה והיום (ראשון) הוא נחת בבולגריה במטרה לחתום בלודוגורץ.

כשהוא מלווה בסוכנו דודו דהאן ואמו, ביטון המריא לבולגריה, כשהמטרה היא לחתום על חוזה לארבע שנים. אגב, בסביבתו של ביטון מבינים כי הוא צריך את תמיכת המשפחה ואמו צפויה לצאת לחופשה בת שנה ללא תשלום מעבודתה, על מנת לעזור לו להתאקלם ביעד החדש.

על אף הצעה מפתה במיוחד מצד מכבי תל אביב, הכוללת טרייד תמורת שגיב יחזקאל ושחקנים נוספים, וכן גם היתרונות המפתים בלהישאר בקרבת הבית, ביטון החליט לקחת את הסיכון. השיקול העיקרי הגיע מתוך דאגה כי במכבי יהפוך לעוד שחקן בסגל ואילו בלודוגורץ הוא מיועד לשמש כשחקן הרכב, כשהוא חולם להתבלט ולמשוך תשומת לב מהליגות באיטליה ובספרד.

הבולגרים לוטשים עיניים לכיוון ביטון בן ה-23 כבר תקופה ארוכה ונציגי המועדון אף הגיעו לאיצטדיון טדי כדי לצפות בו מקרוב במשחק נגד בית"ר ירושלים. אם יחתום בלודוגורץ, ביטון כידוע לא יהיה לבד, שכן הבולגרים כבר החתימו לקראת העונה הבאה את מאוויס צ'יבוטה מבני יהודה.

אם העסקה תיחתם, היא תכניס רווח משמעותי מאוד לקופה של ג'קי בן זקן, שדורש על ביטון סכום של מיליון יורו וחצי. מיליון השקלים הראשונים מהעסקה, יגיעו לכיסה של אשדוד שרכשה את ביטון מהפועל ב"ש בקיץ 2017. השאר יתחלק בין השתיים, כשלב"ש עדיין אחוזים בכרטיס השחקן שלו.

ביטון הגיע ב-2016/17 בהשאלה מהפועל ב"ש, לאחר שלא הצליח להשתלב בקבוצת הבוגרים של ברק בכר, ושנה מאוחר יותר נרכש במיליון שקלים. בזמן שאשדוד נאבקה על חייה בליגה ועברה עונה מטלטלת במיוחד, הצליח ביטון לרשום את העונה הטובה ביותר שלו עד כה, כשהוא הפך לשחקן הרכב חשוב ודומיננטי ומלך השערים של הקבוצה עם שבעה שערים בכל המסגרות.

הדפס