גינסארי: שלושה מאמנים בעונה זה יותר מדי

חלוץ הפועל חיפה סיכם עונה. סויסטד: ערך השוק שלי עלה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  19.05.19 - 12:08
תחילת כתבה

מלבד גבריאל תמאש, כל הזרים של הפועל חיפה סיימו את חוזיהם. ארנסטס שטקוס כבר עזב לבית"ר ירושלים, וכעת במועדון יעסקו בעתידם של ריסטו מיטרבסקי, ראדו גינסארי ורסמוס סויסטד. שני האחרונים התראיינו במולדתם בנושא. המולדבי: "התחלנו לדבר על העונה הבאה, כרגע הכל ברמת הדיונים. בוא נראה מה יקרה בהמשך, העברתי שנתיים מצוינות כאן. נתתי כל מה שיכולתי, כעת נראה מה אעשה". סויסטד: "אני מרגיש שערך השוק שלי עלה. בפעם הראשונה אני לא חושש מכך שהחוזה שלי הסתיים. אני מרגיש בטוח שיהיה לי מועדון שירגיש טוב לגבי. הישארות בהפועל חיפה זו אופציה, הפניתי אותם לנציגי".

שניהם לא הסתירו את העובדה שזו עונה מאכזבת עבור הפועל חיפה, שרק בעונה שעברה זכתה בגביע המדינה וסיימה במקום הרביעי את הליגה. השבדי: "ברור שאנחנו מאוכזבים, היינו נקודה אחת מהפלייאוף ובסוף היינו נקודה אחת מירידת ליגה. בצד החיובי, היה לנו רצף המשחקים ללא הפסד. אני לא יודע מה קרה, הייתה פאניקה". קשר נבחרת מולדובה השווה בין העונות: "שתי העונות היו שונות לחלוטין, העונה נקודה אחת בלבד הפרידה בינינו לבין הגעה לפלייאוף העליון. השחקנים שעזבו את הקבוצה וההתחלה החלשה של הליגה עלו לנו ביוקר. אני חושב שהחלפת שלושה מאמנים בעונה זה יותר מדי".

בפלייאוף התחתון נחלה הקבוצה כשלון חרוץ. "ניצחנו פעם אחת בלבד, מבחינה מתמטית לא היה סיכוי שנרד ליגה. ניצחון אחד הספיק לנו כדי להישאר בליגת העל. בוודאי כשאין לך על מה להילחם, קשה מאוד לשמור על ריכוז ולהציג את הרמה המקסימלית מדי משחק. מנקודת מבט מקצועית, זה צריך להיות כך. אפילו ריאל מדריד מפסידה משחק אחר משחקים ולשחקנים מנוסים ישנה בעיה של מוטיבציה", הסביר גינסארי והוסיף: "העונה הזו הייתה מלאה בעליות ומורדות. זכינו באלוף האלופים, התחלנו חלש את העונה ואז חזרנו להילחם. בסוף ציפיתי ליותר, אנחנו חושב שזה היה אפשרי להשיג תוצאות טובות".

סויסטד התייחס לבחירה בו יחד עם גילי ורמוט לשחקן המצטיין מטעם אוהדי הפועל חיפה: "זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לקבל, אני מאוד גאה. אני יודע שאני מוערך, אבל זה עדיין הפתיע. הם מעריכים את סגנון המשחק שלי, לא יכולים להיות עשרה מסי בקבוצה אחת".

בתוך כך, בהפועל חיפה עדיין ממתינים לשחרור של השוער הלטבי, פאבלס שטיינברוס, מארקה גדיניה הפולנית. עד כה הרכש היחיד הוא הבלם, בן והבה שהגיע מהפועל רעננה וחתם לשנתיים בקבוצה.