אין לה מה לשמוח: המאזן הנוראי של חיפה מול מכבי ת"א

הבצורת של הירוקים בליגה והשיא שהאלופה עדיין יכולה לשבור. המספרים

יוסי מדינה  20.05.19 - 08:28
תחילת כתבה

90 דקות לסיום העונה בפלייאוף העליון והכל עדיין פתוח במירוץ לעבר אירופה. לצד זה, לא מעט מספרים מעניינים היו במשחקי המחזור ה-35 בפלייאוף העליון.

עם ה-1:1 הביתי, מכבי חיפה קטעה רצף של ארבעה הפסדי ליגה מול מכבי תל אביב. למרות זאת, זה היה כבר המשחק התשיעי ברציפות בין הקבוצות שבו הירוקים לא מצליחים לנצח. במבט היסטורי זה אפילו הרבה יותר גרוע, כי הם ניצחו רק פעם אחת ב-24 מפגשי הליגה האחרונים ביניהן.

בעקבות איבוד הנקודות שלה, מכבי תל אביב באופן סופי לא תוכל להפוך לקבוצה עם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בעידן שלוש הנקודות. בשיא מחזיקה מכבי חיפה מעונת 2009/10 עם 82.9%. עם זאת, מכבי תל אביב עדיין יכולה להפוך לאלופה עם אחוז ההצלחה הגבוה, אותו היא קבעה ב-1996 ועומד על 82.2%. לשם כך היא תצטרך לנצח את הפועל באר שבע במחזור הסיום.

במקביל, באצטדיון טרנר, הפועל באר שבע חגגה ניצחון 0:1 על הפועל חדרה עם שער של תומר יוספי. הקשר הצעיר, שגדל במחלקת הנוער של הקבוצה, קטע בצורת של יותר משנתיים מאז הפעם האחרונה שבה שחקן בית כבש שער ליגה עבור האלופה היוצאת. באופן לא מפתיע, האחרון שעשה את זה היה אליניב ברדה באפריל 2017 ושניהם הם שחקני הבית היחידים שכבשו עבור הקבוצה בשש העונות האחרונות.

ברק בכר חגג את ניצחון הליגה ה-90 שלו כמאמן הפועל באר שבע. הוא המאמן התשיעי שמגיע לרף הזה כמאמן בקבוצה אחת. הבאים בתור בדירוג הם שמוליק פרלמן, שרשם 94 ניצחונות כמאמן מכבי נתניה, ושלמה שרף ו-96 הניצחונות שלו במכבי חיפה.

הדפס