מסתמן: אבי בוחבוט לא ימשיך באשדוד

למרות מסע ההישרדות, בן זקן צפוי לסיים את ההתקשרות. רוני אוואט מועמד

גיל לוין
גיל לוין  20.05.19 - 12:19

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

סוגיית זהות המאמן לעונה הבאה ממשיכה להטריד את מ.ס אשדוד ולאחר שבשנים האחרונות הוחלפו לא מעט מאמנים בעיר הנמל, ג'קי בן זקן מחפש שקט ובוחן אופציה מפתיעה - לשכור מחדש את שירותיו של רוני אוואט.

במהלך השבועות האחרונים, הובילו משה אוחיון ואבי בוחבוט את מ.ס אשדוד במסע הישרדות בליגת העל כנגד כל הסיכויים ורשמו נתונים מדהימים מהפלייאוף התחתון, הכוללים 5 ניצחונות ב-7 משחקים, כשהקבוצה כובשת בכולם וצוברת יותר נקודות משצברה במהלך כל העונה.

למרות ההצלחה, נראה שבן זקן לא מעוניין להמשיך באותה הדרך וצפוי לסיים את התקשרותו עם אבי בוחבוט. באשר למשה אוחיון, מאחר והוא מחזיק בחוזה לעונה נוספת במועדון, הוא צפוי להישאר במועדון אך ככל הנראה ישוב לאקדמיה ויעבוד עם קבוצות הנוער וייתכן ויזכה לתפקיד ניהולי.

כזכור, בן זקן הצהיר כי יבצע בדק בית במטרה לייצב את הספינה ולמנוע החלפת מאמנים תדירה ועתידית, כפי שחווה בעונות האחרונות. כחלק מהמסקנות, החליט האיש החזק באשדוד כי עליו להפוך מעורב יותר בפן המקצועי של הקבוצה ולהציב מאמן ללא אגו, שדומה בדעותיו לשלו ויהווה מעין שותף.

מלבד זאת, בעמדת עוזר המאמן צפוי בן זקן להציב את אלי לוי. עוזר המאמן הגיע כ"עסקת חבילה" עם יובל נעים וסירב להישאר בתפקיד זה לאחר החלפתו. לאור הקשר הטוב שנוצר בין לוי לבן זקן, נקרא באפריל האחרון לאמן את קבוצת הנוער של המועדון במטרה לעצור את כדור השלג ולמנוע ירידת ליגה, כזכור – ללא הצלחה. כעת, ייתכן וישוב לקבוצת הבוגרים.

בתוך כך, מסתמן שבעיר הנמל יוותרו על שמות גדולים לתפקיד ומי שעלה על הכוונת של בן זקן הוא רוני אוואט, שחקן העבר והמאמן האשדודי שכבר עמד על הקווים של מ.ס אשדוד כעוזר מאמן וכן גם כמאמן ראשי כשהחליף את אייל לחמן במהלך עונת 2015/16 והעלה את אשדוד אל ליגת העל.

ביוני 2018 מונה אוואט למאמן מכבי יפו קביליו מליגה א' דרום, שסיימה עונה די מאכזבת כשלא הצליחה להיכנס לפלייאוף העליון וסיימה במקום ה-6 בטבלה. בכל מקרה, פנייה רשמית אמנם עדיין לא נעשתה, אך אוואט כבר הודיע שישמח למצוא את עצמו שוב במועדון מעיר הנמל.