מנואל איטורה נפרד ממכבי חיפה: "ציפיתי לשחק יותר"

הקשר הצ'יליאני שמיעט לשחק עזב את הארץ: "חבל שלא יכולתי להחזיר במגרש על האהבה שקיבלתי. לבלבול מגיע להמשיך". מאמצים להכשיר את חיימוב, שועה עשוי לחזור להרכב

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.05.19 - 10:00
תחילת כתבה

קשרה של מכבי חיפה, מנואל איטורה, עזב היום (שלישי) את ישראל אחרי שבקושי שיחק העונה במדי הקבוצה מהכרמל. הצ'יליאני, שברזומה שלו 35 הופעות במדי הנבחרת, שיחק בעבר בין היתר במלאגה, ויאריאל, ראייו ויקאנו, גרנדה הספרדיות ואודינזה האיטלקית.

לפני ההמראה מישראל התייחס הקשר לחוסר ההצלחה שלו במכבי חיפה, למרות הרזומה המרשים: "ציפיתי לשחק הרבה יותר. כשהגעתי לישראל חשבתי שאהיה יותר דומיננטי. צריך לשאול את המאמן למה לא קיבלתי יותר הזדמנויות, אבל מצד שני יש לי מילים טובות על מרקו (בלבול). הוא עשה עבודה טובה. כשהוא הגיע, המצב אצלנו היה רע מאד, והוא שיפר את הקבוצה עד כדי כך שמכבי חיפה קרובה מאד למקום באירופה. הוא זכה בהזדמנות לבנות את הקבוצה לעונה הבאה, וגם מגיע לו להמשיך".

איטורה שיחק 60 דקות בלבד, וברוב הזמן לא נכלל בסגל של הירוקים, או מסיבות מקצועיות או בעקבות פציעה. כעת, בגיל 34, הוא לא פוסל אפשרות לתלות את הנעליים: "קשה לי להגיד עכשיו איפה אמשיך את הקריירה, ואם בכלל. למצוא קבוצה אחרי עונה שלמה בה לא שיחקתי זה לא פשוט".

יכול להיות שהייתה טעות לבוא לישראל?
"ממש לא. לא טעות להגיע לארץ ולא טעות להגיע למכבי חיפה. הגעתי למועדון גדול עם קהל שידע לכבד אותי ואנשים שתמיד עזרו לי גם ברגעים פחות טובים. מכבי חיפה גרמה לי לאורך כל הדרך להרגיש טוב ונתנה לי הזדמנות להכיר עוד מדינה. אני לא מסתכל רק אם שיחקתי או לא. אני רוצה להגיד תודה על התמיכה, וחבל שלא יכולתי להחזיר להם יותר על המגרש".

בנושא אחר, במכבי חיפה עושים מאמצים להכשיר את גיא חיימוב למשחק החשוב מול מכבי נתניה בשבת. לירוקים יספיק תיקו מול הקבוצה של סלובודן דראפיץ' ושי ברדה כדי להשיג את הכרטיס לאירופה. השוער יעבור היום בדיקה, שלאחריה יוחלט אם יפתח או שעמרי גלזר, שהחליפו במחצית השנייה מול מכבי ת"א, יפתח בין הקורות.

כמו כן, אעיד חבשי, שהוחלף בגלל כאבים בשריר האחורי, לא סובל ממתיחה אלא מרגישות בלבד, ויפתח מול נתניה. ירדן שועה עשוי להיכלל בהרכב על חשבונו של שון ויסמן בחוד.