עוד ניסיון: מכבי חיפה שבה לאופציית אולסק

קשר נתניה שוב על הכוונת. האוהדים קוראים לחרם מינויים: "אין רכש. אכפת רק מהכסף של הקהל"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  12.06.19 - 11:30

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בדומה לשתי תקופות ההעברות הקודמות, מכבי חיפה מחזרת אחרי קשר מכבי נתניה ניקו אולסק, שמחזיק בחוזה לשנתיים נוספות במדי היהלומים. בשלב זה, האמריקאי-יהודי מכוון לליגת ה-MLS האמריקאית. הסחבת בעניינו של ג'ורג' מנדז'ק עשויה להביא את הירוקים להיכנס למו"מ עם נתניה, שאיבדה השבוע את עלי מוחמד.

בתוך כך, ביממה האחרונה מכבי חיפה חוטפת גל של ביקורת על מדיניות הרכש מארגוני האוהדים. "הקופים הירוקים" פרסמו ברשתות החברתיות: "האמנו, האמנו שמשהו באמת ישתנה כאן. אחרי עוד חצי שנה כושלת, עוד מחאות ועוד אכזבות בתחילת העונה, הראתם אז ניצוצות שאתם כן מסוגלים לשנות פאזה ולהשקיע במכבי חיפה בתחום המקצועי. קיווינו שזה פתח לשינוי כולל בכל ההתנהלות של הקבוצה בכל התחומים. כנראה שטעינו.

אנחנו שוב מודאגים. כיום אנחנו עומדים ימים אחדים לפני פתיחת האימונים של הקבוצה, וחודש בדיוק לפני המשחק הרשמי הראשון. שוב נדמה שמכבי חיפה שלנו עסוקה בלמכור את עצמה במגוון דרכים ומשקיעה בכל מיני דברים, מלבד מה שבאמת חשוב, בלהיות קבוצה. שוב נדמה שלמכבי אכפת רק מהכסף של האוהדים שלה עם אפס רצון להשקיע. אין קבוצה מוכנה, שלא נדבר על כזו שראויה להיקרא מכבי. זה עוד אחרי שדאגתם להצהיר, עם סיום העונה שעברה, שמכבי חיפה של העונה הבאה תהיה טובה יותר. אנחנו מודאגים מאוד".

עוד נכתב: "כל זה עוד לפני שהזכרנו את שאר הדברים שמטרידים אותנו בהתנהלות הכוללת, שבחלקה הייתה מאוד בעייתית וכרגע אנו לא יודעים אם גם היא עומדת להשתנות. אנו אוהדי מכבי חיפה, הולכים בכל עונה אחרי הקבוצה מאהבה שלא תלויה בדבר, אך אנחנו לא עיוורים. אנחנו רוצים להזכיר שאתם מחוייבים לקהל שהכתרתם אותו כ'מצטיין של העונה'. מחוייבים בכל דרך ובכל תחום. אל תקראו לנו מצטיינים, אל תתגאו בנו, זה לא מעניין אותנו. רוצים שאתם תתנו לנו סיבות להתגאות".

יתרה מכך, ארגוני ה"אינפרנו" ו"האולטראס חיפה בלוק" הודיעו על חרם מנויים: "יש רגעים שצריך להבין שאם משהו לא השתנה לאורך תקופה, הוא ככל הנראה גם לא ישתנה  בהווה. לצערנו אין חדש תחת השמש וכעשרה ימים לפני תחילת האימונים המצב נראה רע והמשך ישיר להתנהלות של שנים קודמות. ללא סגל ראוי, ללא עוזר מאמן ובעיקר, ללא דרך ניהולית ברורה. הקהל והארגונים אינם דבר מובן מאליו ועל המצב הנוכחי אנחנו הפעם לא נשתוק ונעמוד מהצד בעודנו ממתינים בתקווה שאיכשהו יהיה טוב עד תחילת העונה.

ניסינו את זה פעמים כה רבות והבנו כבר את הפואנטה. בנוסף יש הרבה על ליבנו בנושא התנהלות המועדון עם אירגוני האוהדים, אבל קודם כל חשוב לנו לעשות את כל מה שביכולתנו, יחד עם הקהל הרחב, על מנת להחזיר את מכבי חיפה למקום הראוי לה. אנו קוראים לאוהדי הקבוצה שלא לרכוש מנויים (שלמרבה הצער מחירם רק עולה במקביל לירידת רמת הסגל), כל עוד לא יהיו שינויים מהותיים. בהמשך נעדכן על פעולות נוספות (למען הסר ספק הן גם יהיו חוקיות)".

מעל אלף אוהדים הביעו תמיכתם בפוסטים השונים שהוציאו ארגוני האוהדים. בקרב האוהדים יש רצון לראות שחקני רכש דוגמת טאלב טוואטחה וכן השארת קרים פריי ושון וייסמן. במועדון סירבו להגיב על הדברים.

בנושא אחר, מנכ"ל מכבי חיפה אסף בן דב נפגש עם הנהלת הפועל נצרת עילית כדי לקדם את שיתוף הפעולה בין המועדונים שנחשף באתר ערוץ הספורט. בקרוב צפויה להתקיים פגישה בין נשיא מכבי חיפה יענקל'ה שחר לראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט כדי להגיע לידי חתימה. כפי שפורסם, איתי מרדכי צפוי להתמנות למאמן הפועל נצרת עילית.