הפועל ב"ש הודיעה לאריק סאבו: "אתה לא בתכניות"

הסלובקי מחזיק בהצעה מארסנל טולה הרוסית. בבירת הנגב מעוניינים לפנות מקום לזר, על מנת להחתים את שטקוס. אלמוג כהן יחליט עד יום חמישי אם להיענות להצעה מברקת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.06.19 - 07:25
תחילת כתבה

עד יום חמישי, אמור קשר נבחרת ישראל, אלמוג כהן, להודיע סופית אם ייענה להצעה שהניחה הפועל באר שבע על שולחנו: חוזה לשלוש שנים, על סכום של 400 אלף דולר לעונה. למרות החלטתה העקרונית לקצץ, ברקת תנסה להנחית את הליגיונר, שסיים חוזה באינגולשטאדט והחל את הקריירה בב"ש.

כהן, שנמצא בחופשה עד יום רביעי, העביר את ההצעה לסוכנו הגרמני. האחרון צפוי להגיע לארץ במהלך סופה"ש להמשך המו"מ, והבטיח תשובה עד אז. "העובדה שאלמוג לא פסל אותנו בשיחות על מעבר חזרה לארץ, מעודדת אותנו מאוד" אמרו במועדון. מי שצפוי לעזוב את הקבוצה במידה וכהן אכן יירכש, הוא קווין טאפוקו. הקשר הצרפתי מרגיש שמעמדו לא יציב, ונראה שפוף וחסר אנרגיות באימון הפתיחה שנערך אתמול (ראשון).

באימון הראשון, החליט טאפוקו לשבת במקום אותו הותיר אחריו הקשר הניגרי, ג'ון אוגו. שני הזרים החדשים, חוסה אנחל קרייו וג'ימי מארין, בחרו לשבת ליד מיגל ויטור שדובר את שפתם. במהלך האימון, חידד ברק בכר את נהלי המשמעת: שחקן שייתפס עם מכשיר נייד במתחם, ייקנס. יתר הנהלים מהעונה שעברה יישארו כפי שהיו. מי שנעדר מהאימון הוא מיכאל אוחנה, שביקש לשמור שבת בארה"ב ולכן חזר רק אמש לישראל. ע"פ גורמים בקבוצה, אוחנה כבר סיכם את תנאיו בבית"ר ירושלים אבל אישור רשמי לכך מהמועדון טרם יצא.

מנכ"ל הקבוצה, אסי רחמים, הודיע לקשר אריק סאבו שהוא לא בתוכניות לעונה הקרובה. הסלובקי, שהגיע לבירת הנגב מבית"ר ירושלים, עדכן את רחמים שיש לו הצעה מקבוצת ארסנל טולה הרוסית, וכי הוא לא מתכוון להישאר בכוח. בב"ש מעוניינים שסאבו יעזוב, נוכח הרצון לפנות מקום לזר, שיאפשר להחתים את השוער ארנסטס שטקוס. במועדון מתחרטים על כך שלא שחררו את הקשר כבר בינואר, למרות שהיתה לו הצעה מדינמו זאגרב.

עדן בן בסט בדרך לסיום דרכו בב"ש: אלונה ברקת הגיעה להסדר עם החלוץ, במסגרתו יקבל שתי משכורות בתמורה לויתור על החוזה. בן בסט, ששוחח בנושא בין היתר גם עם המנכ"ל אסי רחמים, מצפה לסכום גבוה יותר, נוכח העובדה כי לא קיבל הזדמנויות שוות בעונה שעברה, ולאור ההצעה שקיבל מהפועל חיפה לשנתיים הבאות בסכומים נמוכים יותר.

גם הבוקר, בן בסט יגיע לאימון יחד עם יתר השחקנים "המנודים": דור אלו, חן עזרא ושיר צדק. חלק מהשחקנים יוציאו מכתב בימים הקרובים להנהלה, ובו יודיעו כי ב"ש מפרה הסכם בכך שהם לא מאפשרים להם להתאמן עם הקבוצה הבוגרת, ולא נותנים להם הזדמנות מקצועית שווה כמתחייב בחוק לדבריהם. במקרים רבים בעבר, פסקו בוררי ההתאחדות לכדורגל כנגד הקבוצות שהתנהלו בצורה הזו מול שחקנים.

בנושא אחר, ב"ש הודיעה כי סיכמה עם חברת מטרופולין על הארכת המשך החסות לעונה נוספת. אלונה ברקת: "אני שמחה כי שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מטרופולין ממשיך ומבחינתנו זהו המשך טבעי לשותפות נפלאה". ברוך ברקוביץ', מנהל אשכול הנגב של חברת מטרופולין, מסר: "אנו מברכים על הקשר החם עם המועדון. נמשיך ללוות את הקבוצה גם בעונה הקרובה ונאחל לה הצלחה רבה באתגרים העומדים בפניה".