קהת שוחרר מחיפה וסיכם לשנתיים בנתניה

כפי שפרסמנו לראשונה: הקשר קיבל פיצוי של 3 משכורות ועזב. הירוקים נחתו באוסטריה, חיימוב: "המטרה היא לזכות בתארים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.06.19 - 12:22
תחילת כתבה

מכבי חיפה נחתה הערב (רביעי) למחנה האימונים באוסטריה, כשנכון להבוקר גיל יצחק הוא הפרצוף החדש היחיד בסגל של סגנית האלופה. הירוקים ייצאו עם סגל שחקנים קצר מאוד, כשמי שלא ימריא עם הקבוצה הוא רועי קהת.

כפי שפרסמנו לראשונה בערוץ הספורט, הקשר לא נכלל בתכניות המקצועיות סגנית האלופה, שסיכמה איתו על שחרורו לאלתר בתמורה לשלוש משכורות כפיצוי. קהת עצמו כבר סגר את תנאיו במכבי נתניה לשנתיים הקרובות וירוויח 200 אלף דולר בכל עונה.

מנגד, סאן מנחם שסיכם גם הוא את תנאיו בנתניה, ימריא עם הירוקים. גם אליסון דוס סנטוס, שנחת אתמול בארץ, ייצא למחנה, כשבקבוצה מחפשים לו אופציות מעבר לים. גם רמי גרשון שלא נמצא בתכניות ייצא למחנה.

שוער הקבוצה, גיא חיימוב, דיבר לקראת מחנה האימונים: "הייתה לי עונה מאוד מורכבת. עליות וירידות, זה חלק מהמשחק. לשמחתי החלק האחרון הסתיים בצורה הטובה ביותר והשגנו את המטרה. אעבוד מאוד קשה בשביל עצמי, כדי לתת מה שאני יודע ויכול למכבי חיפה. תמיד כיף להגיע לפתיחת האימונים, במיוחד כשיש לנו אירופה עוד פחות מחודש. כולם מתכוננים ,זה כיף, מרגש ודבר חדש. בטוח שנעשה את העבודה הכי טובה כדי להגיע מוכנים".

"למדתי לא להתעסק ברעשי רקע ולעשות את מה שאני יודע, הכי טוב שאני יכול", המשיך השוער. "בשביל הקבוצה ובשבילי. ככה זה לאורך כל החיים שלי. תמיד אפשר לדבר ויכולים לדבר, וזה בסדר, ככה זה בתקשורת. העבודה שלי היא לעשות את הכי טוב שלי במגרש ובכל פעם אני בא, מתאמן ומתכונן בשביל זה. בסופו של דבר אני צריך לתת את מה שאני צריך לתת למרקו בלבול וגיורא לאנטמן. זאת העבודה שלי".

על העונה הקרובה אמר חיימוב: "יש פה שלד מצוין שבשנה שעברה הביא את הקבוצה לאירופה ואם יהיה חיזוק נכון, ואני מאמין שיהיה, נשתדרג ונגיע למקומות שאנחנו רוצים, ונגיע מוכנים בזמן למשחק. כמובן שנצטרך קצת מזל בהגרלות. בסופו של דבר משחקים באירופה בבתים זה כיף מטורף".

"כמו בכל שנה ובכל אימון, ממשיכים להסתכל מה אפשר לשפר ולעשות יותר טוב", סיכם חיימוב. "איפה לתגבר ולשנות. המטרה היא להיות הכי טוב שאפשר למכבי חיפה. מאז שמרקו הגיע, עברנו תהליך ועשינו את הצעד הראשון כשהגענו לאירופה. המטרה היא להיות אטרקטיביים, טובים ולהצליח ולקחת כמה שיותר תארים, גם אליפות".

במהלך הלילה ואחרי שהוגרלה מול מורה הסלובנית בסיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית, צומצמו היריבות האפשריות של הקבוצה גם לסיבוב המוקדמות השני, אם וכאשר הירוקים יעברו בהצלחה את המשוכה. אלו האפשרויות של מכבי חיפה בסיבוב השני:

מלאדה בולסלב (צ'כיה)
סטיאווה בוקרשט (רומניה) / מילסאמי (מקדוניה)
ז'לגיריס קובנה (ליטא) / אפולון לימסול (קפריסין)
שטרסבורג (צרפת)
אלקמאר (הולנד).
רדניק ביילינה (בוסניה) / ספרטק טרנבה (סלובקיה)

הבוקר עוד ינסו במועדון לסיים את עסקת העברתם של דולב חזיזה ויובל אשכנזי בתמורה לאחוזים ממכירה עתידית והעברתם של איתן וולבלום ועמית זנטי לבני יהודה. הסוכנים, שמטפלים בהעברת השחקנים, וראשי הקבוצות, הביעו אופטימיות. בינתיים ועוד לפני שהעסקה נסגרה, בחיפה ביררו עם השניים האם הדרכונים שלהם בתוקף.

אתמול הוכן תיק ציוד עבור כל שחקן, כאשר גם וולבלום וזנטי זכו לתיק דומה והם יילקחו בחשבון אם העסקה לא תיסגר. "תופעת המנודים לא תהיה העונה בחיפה", אמרו במועדון. הירוקים מסכימים לתת מענק חלקי לזנטי, בעוד הם מצפים שבני יהודה תשתתף גם היא במענק שיעמוד על סך 250 אלף שקלים בעקבות העובדה שחתם בעבר על חוזה ל-5 שנים. "אם כל צד יתגמש מעט, הכל ייסגר", אמר גורם המעורה בפרטים.

בחיפה אופטימיים לגבי הישארותו של ניקיטה רוקאביצה, שטרם השיב על ההצעה החדשה שניתנה לו. בנוסף, ג'ורג' מנדז'ק ממתין לשחרור ללא תמורה מספרטה פראג כדי לחתום על חוזה חדש בחיפה. שי בן דוד ויהב גורפינקל יישארו בסגל ולא יושאלו העונה.

אקוים אוטין שהרשים באליפות אפריקה עשוי להיות מושאל, אלא אם כן ירשים מאוד במחנה השני בהולנד אליו הוא צפוי להגיע. מבחינת הצוות המקצועי, אורי הראל יהיה מאמן הכושר היחיד כרגע ופול גרובס, עוזר המאמן, יגיע ישירות לאוסטריה בסוף השבוע ויצטרף לקבוצה. במקביל, למרקו בלבול יש מספר מועמדים לזה שיתפוס את תקן החלוץ הזר והמאמן מעוניין גם להחתים את אופיר מרציאנו, כזה שיתחרה על אפודת השוער הראשון עם גיא חיימוב.

בינתיים, ארגון השחקנים פירסם הודעה בה הוא "מברך את מכבי חיפה שהחליטה להעניק לשחקנים אליסון דוס סנטוס ורמי גרשון הזדמנות שווה וצירפה אותם למחנה האימונים של הקבוצה בחו"ל, למרות שהם לא נמצאים בתכניות המקצועיות".

"מעבר לעובדה שהדבר נוגד את החוק, שקובע במפורש שהשחקן חייב לקבל הזדמנות שווה להוכיח עצמו כמי שראוי לשחק, מדובר במעשה אשר אינו מוסיף כבוד לא לשחקן ולא למועדון", אמר מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף. "אני שמח שמועדון גדול וחשוב כמו מכבי חיפה החליט להיות המוביל ולהוכיח לאחרים שאפשר וצריך לנהוג אחרת. אני מקווה שהמועדונים האחרים יאמצו את הדרך ויוכיחו שכפי שהם שמחים להחתים שחקן בקבוצה בצורה מכובדת הם גם יודעים להיפרד ממנו בצורה מכבדת".