ממשיכה להתחזק: שמיר סיכם בב"ש לארבע שנים

קשר קרית שמונה ישחק בבירת הנגב, עבר תמורת כחצי מיליון יורו: "מצטמרר מהמחשבה לשחק בטרנר". שטקוס בדרך, ממתין לשחרור של אריק סאבו. טאפוקו סירב להפועל חיפה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.06.19 - 19:00
תחילת כתבה

רכש חדש בבאר שבע: הקבוצה של ברק בכר הודיעה היום (רביעי) על סיכום עם קשר עירוני קרית שמונה, עדן שמיר, לארבע השנים הקרובות. ב"ש תשלם עליו כחצי מיליון ש"ח, תמורת 80% מכרטיס השחקן. שמיר אמר בהודעה הרשמית שפרסם המועדון: "אני שמח ומתרגש להגיע למועדון גדול, רק מהמחשבה לשחק בטרנר אני מקבל צמרמורת, ואני כבר מחכה להתחיל. עכשיו הזמן לעבוד קשה".

שמיר גדל בהפועל חיפה, אבל עוד בגיל נוער הגיע לקרית שמונה. הקשר ערך את הופעת הבכורה שלו תחת ברק בכר כמאמן, בנובמבר 2013. הוא סוגר קדנציה של חמש שנים במועדון במהלכן זכה בגביע המדינה, ובהודעה לא שכח את העבר: "אני רוצה להודות לאיזי שרצקי ולעירוני קרית שמונה", כך אמר בהודעת הפרידה.

בעונה שעברה שמיר סיים ככובש המצטיין של קרית שמונה, עם 5 שערים והוסיף גם 5 בישולים. מעבר לנתונים, הוא התבלט גם כאחד הכשרונות הבולטים של המועדון, ששוב מצליח לייצא שחקנים באופן מוצלח לשאר הליגה. כעת הוא מגיע לב"ש, שמבקשת לשנות את פניה אחרי עונה מאכזבת עם החתמות צנועות יותר, בעיקרן של שחקנים צעירים דוגמת נאור סבג, גל לוי והקוסטה ריקני ג'ימי מארין. גם חוסה אנחל קארייו הצטרף, והיום במקביל למו"מ עם שמיר היא הביאה את ראשיר פרקינס.

סאבו לא ייצא למחנה האימונים עם הקבוצה

במקביל, ב"ש הודיעה היום לאריק סאבו שהוא לא ייצא למחנה האימונים של הקבוצה. הקשר הסלובקי, שמחזיק בהצעה מארסנל טולה הרוסית כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, לא מעוניין להישאר במקום בו הוא לא רצוי ומבין שהוויתור עליו הוא בשל מכסת הזרים שלא מאפשרת לב"ש להחתים את ארנסטס שטקוס, שסיכם את תנאיו עקרונית באמצעות סוכנו ורק מחכה לשחרור של אחד הזרים כדי להצטרף.

קווין טאפוקו סיפר לחבריו כי סירב להצעה מהפועל חיפה וכי כרגע הוא מעוניין להישאר. בלי קשר, אלונה ברקת מחכה לתשובה מאלמוג כהן, שמתלבט בין ב"ש לחזרה למכבי נתניה, שם מוצע לו חוזה ארוך טווח ותפקיד מקצועי.

מחר תשחק הקבוצה באשדוד (שידור ישיר באתר ערוץ הספורט) נגד שחקנים נבחנים של היריבה. המאמן ברק בכר ינסה להכניס את השחקנים שלו כבר מעכשיו לכושר משחק לקראת צמד המשחקים מול לאצ'י האלבנית.

במהלך מחנה האימונים אליו תצא הקבוצה בשבוע הבא יתרגל בכר מספר שיטות ומערכים. בן שהר, אריאל הרוש, חאתם עבד אלחמיד ולואי טאהא, שקיבלו מנוחה נוספת בגלל משחקי הנבחרת, יחזרו להתאמן ביום ראשון. הרוש טרם קיבל הצעות, וסוכנו רונן קצב בודק אופציות. אלחמיד טען בפני אנשי הקבוצה שיש לו הצעה מסלטיק, אבל במועדון טרם ראו מסמך. "חאתם משדר שהוא לא רוצה להישאר או להערכתי רוצה שנפתח לו את החוזה", אמר גורם במועדון.

שיר צדק מחוזר בחו"ל, עשוי לעזוב

אנשי הקבוצה ממשיכים לערוך ביקורים אצל מאור מליקסון, ששב לביתו אחרי תקופה ארוכה בבית החולים. בב"ש נותנים לקפטן המוערך את הזמן להחלים, אבל כפי שכבר פורסם, הוא עלול לפרוש בשל הבעיה הרפואית ממנה הוא סובל.

בעניין אחר, שיר צדק, שקיבל הצעות מלא מעט קבוצות בליגה, מחוזר גם בקרואטיה ופולין. לבלם שמתאמן עם המנודים - חן עזרא, דור אלו ועדן בסט - יש חוזה לעוד שנתיים, ובלי פיצוי כספי או לחילופין השלמה לשכרו בב"ש, הוא לא ימהר לעזוב. כמוהו גם יתר השחקנים, להוציא את בן בסט שכבר קיבל הצעה לשתי משכורות תמורת ויתור על חוזהו, אך מצפה לקבל סכום גבוה יותר בטרם יחתום בהפועל חיפה.

הקבוצה הודיע היום על החתמתו של הקשר האחורי הקוסטה ריקני, ראשיר פארקינס, שהצטרף מקבוצתו לימון,  ויחזק את קבוצת הנוער של הקבוצה מבירת הנגב.