הכי קרוב לבית: כך נסגר הקאמבק של כהן

אלמוג כהן שב לנתניה כדי לשחק כדורגל, אבל הקשר הרגשי לעיר הוא שהכריע בסופו של דבר את הכף, בעוד הצעה בסך 700 אלף דולר עמדה על השולחן מב"ש. השנה המטלטלת, ההצעה מהמבורג, ההודעות מהקהל ואיפה היה דראפיץ' כשנסגר הסגל? מאחורי הקלעים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.06.19 - 18:30
תחילת כתבה

הקיץ אמנם עוד צעיר, אבל מכבי נתניה היא, עד כה, המנצחת הגדולה של חלון ההעברות. לא בכל יום מחליט ליגיונר בכיר לחזור לישראל בשיא הקריירה (כהן בן 30 בלבד) בזמן שהוא מחזיק בהצעה מהמבורג מהליגה השנייה בגרמניה, ועוד לקבוצה שלא נחשבת לאחת מהגדולות. לפני כחמש שנים מאור מליקסון עשה מהלך דומה בהפועל ב"ש. זה נגמר עם שלוש אליפויות ברצף. בנתניה בונים על תסריט דומה.

החזרה של כהן לנתניה קרמה עוד וגידים כבר לפני חודש. אייל סגל פנה לצוות המקצועי ושאל אותו אם הוא היה מעוניין לראות את אלמוג כהן מגיע. "יש קבוצה שלא רוצה אותו?", הייתה התגובה. חלף חודש, ובעוד סלובודן דראפיץ' בחופשה פרטית ביוון, סגל סגר את כל הפרטים מול כהן, רועי קהת ועם הבלם שהוא ביקש (רומאן גולובארט).

מי שעוקב אחרי כהן בשנים האחרונות, לא מופתע מהמהלך. אמנם הוא גדל בבאר שבע, אבל הרגיש קשור יותר לנתניה, ולא רק בגלל השיחות התכופות עם הבעלים, אייל סגל, אותן שיחות שהובילו לצירופו של טים הויבך לקבוצה לפני שנתיים. כהן, כידוע, איבד השנה את אימו, הקבורה בעיר. אביו מתגורר בנתניה ועובד אצל אחד הספונסרים של המועדון. אחרי החוויה המטלטלת העונה, כהן רצה להיות הכי קרוב לשניהם, והכסף, מבחינתו, לא היווה פקטור מרכזי.

אלונה ברקת אמנם הגישה הצעה נאה על סך 700 אלף דולר לשנתיים, עם אופציה לעונה נוספת, לעומת כמיליון דולר לארבע שנים במכבי נתניה. אבל הכסף לא הנחה את כהן, שהתרגש ממטח ההודעות של האוהדים, שרק רצו לראות אותו שוב לובש את החולצה עם הספרה 8 בצהוב. גם העובדה שיקבל את סרט הקפטן ותפקיד מקצועי לאחר הפרישה לא הזיקה

גם מבחינה מקצועית, לנתניה, לפי כהן, יש יותר מה להציע לו מאשר להפועל באר שבע. הוא רצה להיות המנהיג, האיש החשוב, מי שלוקח את הקבוצה על גבו. בבירת הנגב, כך סבר,  הוא יהיה עוד שחקן טוב, אחד מהחבר'ה. בנתניה יש לו הזדמנות לעשות משהו מיוחד.

רק לפני שנתיים, בעונת 2016/17, רשם כהן 31 הופעות בבונדסליגה והבקיע שבעה שערים. הוא סיים תשע שנים בגרמניה כאחד השחקנים המוכרים והאהובים באחת הליגות הגדולות ביותר בעולם. הוא גם לא שכח איך נתניה הייתה זו שנתנה לו את הבמה ודרכה הגיע לרמות הגבוהות ביותר של אירופה.

אחרי העזיבה של עלי מוחמד לקבוצה בישראל, סגל שוב חיזק את מעמדו מול האוהדים, וגם מול הצוות המקצועי, שקיבל (כמעט) את כל מבוקשו. כעת, נתניה תרצה רק לצרף מגן שמאלי וסימנה את סאן מנחם, והסגל יהיה מושלם. אחרי פלייאוף עליון וגמר גביע בעונה שעברה, מכבי נתניה החדשה כבר לא "קבוצה קטנה", וזה הישג לא קטן עוד לפני שעונת 2019/20 התחילה.