חזרה בתשובה: הסיפור מאחורי עסקת שמיר לב"ש

החיזור בתחילת הקיץ, תגובת הבזק לסירוב של כהן והמו"מ עם שרצקי. בתוך שעות, ברקת הוכיחה שוב עד כמה היא מעורבת והניעה את המהלך לצירוף שמיר, שכמו שחקני הרכש והדרומיים, מגיע קטן ורעב. איפה הקשר ישתלב ומי היעד הבא בפנקס? כך נסגרה העסקה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.06.19 - 20:21
תחילת כתבה

שוב במרכז העניינים: פחות מ-6 שעות אחרי הסירוב המפתיע מאלמוג כהן, הפועל ב"ש הראתה שוב שהיא חזק בתמונת ההעברות בישראל. הקבוצה מבירת הנגב סגרה את עסק עדן שמיר בתוך שעות בודדות, אבל איך הכל התבצע מאחורי הקלעים? לפניכם הסיפור מאחורי עוד מהלך שמעיד על מעורבתה המחודשת של אלונה ברקת אצל הדרומיים.

ההתעניינות בשמיר התחילה כבר בתחילת הקיץ והרבה לפני הרצון לצרף את אלמוג כהן, שסיכם בסופו של דבר במכבי נתניה. ברק בכר הכיר היטב את הקשר, אותו הוא העלה לבוגרים של עירוני קרית שמונה, ולכן ראה בו כאופציה הראשונה לתפקיד במרכז השדה.

כמו בכל הקיץ, גם הפעם ב"ש חיפשה שחקן נמרץ ורעב, כזה שעדיין לא הגיע לשיא שלו ויגיע נטול אגו. עדן שמיר עונה על הקריטריון הזה, אבל בתחילה איזי שרצקי דרש עבורו 800 אלף יורו, סעיף השחרור הנקוב שלו. במהלך התעניינות הראשונה, אלונה ברקת עדיין הייתה מצויה בתקופה של אחרי הבחירות כשמידת חזרתה לפעילות היה לא ברור, ולכן היא החליטה לוותר על שמיר באותה העת.

בין לבין בב"ש החליטו להיפרד מקווין טאפוקו ואריק סאבו המאכזבים, כשברקע נפתחה האפשרות לצרף את אלמוג כהן בהעברה חופשית עקב ירידת הליגה של אינגולשטאט. ברקת הכניסה את היד עמוק לכיס והציעה 400 אלף יורו לעונה לליגיונר, ובבירת הנגב היו בטוחים שהוא יסכים להצעה. בב"ש קיבלו בהפתעה גמורה את ההחלטה של כהן להצטרף לנתניה, אך לא קפאו על השמרים.

שעות בודדות לאחר מכן, אלונה ברקת פנתה באופן אישי לאיזי שרצקי והביעה התעניינות מחודשת בעדן שמיר. בעלי ק"ש הבין ששמיר מסיים חוזה בסיום העונה הבאה ולכן זו ההזדמנות האחרונה שלו למכור אותו. הבעלים דיברו ביניהם, שרצקי התפשר על הסכום והצדדים סיכמו על הסדר מוסכם: מכירה תמורת 500 אלף יורו, כש-20% מכרטיסו יישאר אצל ק"ש, מתוך אמונה שהוא יימכר בהמשך, וכך נסגרה העסקה, שמראה שוב שאלונה ברקת מוכנה ומלאת מוטיבציה להיות מעורבת בכל דבר בהפועל ב"ש.

אז איפה שמיר אמור להשתלב בהפועל ב"ש?
שמיר הוא בהחלט האב טיפוס של הרכש של הדרומיים עד כה. בלי אגו, לא כוכב ונמצא בנקודת זמן בקריירה, בו הוא חייב להמריא. ברק בכר מייעד לשמיר את תפקיד הקשר האחורי במערך של שלושה קשרים או כשחקן 50-50 יחד עם מרוואן קבהא, חנן ממן, מיכאל אוחנה (אם יישאר) או ג'ימי מארין.

בנוסף, בכר רצה לצרף את שמיר מתוך רצון לשחק העונה בחלק מהמשחקים במערך של 3-5-2, כשבן ביטון ואורן ביטון באגפים ויש צורך בשני קשרים שיוכלו להניע כדור ולהיות מעורבים במשחק ההתקפה. כבר מחר (חמישי) צפויה להיסגר עסקת השוער ארנסטס שטקוס, שיגיע על חשבונו של אריק סאבו במצבת הזרים.

בכל מקרה, מהיממה האחרונה אפשר לראות בצורה חד משמעית: אלונה ברקת כאן, והיא כאן כדי להישאר וגם כדי להכניס את היד עמוק לכיס כדי לחזק את הפועל ב"ש. אז נכון, שחקני הרכש הם לא בדיוק הסגנון הנוצץ שהתרגלנו אליו, אבל יכול מאוד להיות שזה מה שב"ש צריכה כדי לחזור בגדול.

הדפס