הושגה פשרה בין הפועל חיפה לרון פלדהיים

הסמנכ"ל לשעבר ויתר ויקבל 170 א' ש"ח: "רוצה להמשיך בחיי"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  19.06.19 - 20:50
תחילת כתבה

אחרי לא מעט סערות מאחורי הקלעים, סוף סוף חדשות טובות להופעל חיפה. בית הדין האזורי לעבודה בחיפה נתן היום תוקף לפשרה שהושגה בין סמנכ״ל המועדון לשעבר, רון פלדהיים, ובין הקבוצה מהכרמל, זאת לאחר שהגיש לפני שנה וחצי תביעה בסך של 1.1 מליון ש״ח נגד המועדון ויואב כץ.

במסגרת הפשרה יקבל פלדהיים, שיוצג על ידי עורך דין אלדד אהרוני, כ-170 אלף ש״ח. פלדהיים וויתר על טענות רבות, ביניהן הלנת שכר, הלנת פיצויי פיטורים וחוסר בהפרשות לפנסיה, והסכים לסיים את התביעה בפשרה.

הסמנכ"ל לשעבר כיהן במשך חמש שנים בתפקיד ובמשך שנתיים וחצי מאז פיטוריו לא קיבל פיצויים ואף כספים שהוציא עבור המועדון שהיו אמורים להיות מוחזרים לו באופן מיידי. במסגרת הפשרה ויתר פלדהיים על פיצויי הלנה, הפרשים בגין הפרשות לפנסיה, תשלום עבור שעות נוספות ועוד.

רון פלדהיים אמר בתגובה: ״לאור היכרותי את המועדון וההתנהלות בו מצד אחד, והאהבה אליו ובעיקר לאוהדיו מהצד השני, החלטתי בעצה אחת עם עורך דיני, אלדד אהרוני, לסיים את התיק בפשרה הוגנת, רק בכדי להמשיך בחיי ולשים את הפרק הזה מאחוריי. אני בטוח שבניהול התיק הייתי מקבל סכומים גבוהים יותר, אך לא מצאתי לנכון לנהל מאבק משפטי במשך שנתיים נוספות מול מי שהיה המעסיק שלי במשך חמש שנים. אני מקווה שהכסף שנחסך ינותב לטובת הקבוצה ומאחל להפועל חיפה בהצלחה״.

מהפועל חיפה נמסר בתגובה: "מר פלדהיים תבע מהפועל חיפה סכום עתק בסך כ-1,200,000 ש"ח, ועל פי המלצת כבוד בית הדין התפשר על סך 145,000 שח שהוא כ-12 אחוז מהסכום שנתבע. יצויין כי את סכום הפשרה (המורכב מהחזר הוצאות, פיצויי פיטורים והשתתפות בשכ"ט עו"ד) מוכנה היתה הפועל חיפה לשלם לתובע כבר לפני שנה וחצי, טרם הגשת התביעה. אולם התובע בחר להגיש תביעת עתק, שכאמור נכזבה. התובע ויתר על טענותיו הרבות שכן בית הדין ראה אותן כטענות חסרות בסיס. מדובר בתביעה מנופחת נגד המועדון, שהתחילה ברעש תקשורתי גדול והסתיימה בקול ענות חלושה".