איציק ניסנוב: עבור ספורי, ב"ש היא לא שדרוג מקצועי

בוזגלו ("לא רוצים להכניס את המועדון לחובות"), גוטליב ("מכבי? נעשה מה שטוב לנו"), דגני ("לא נכון לבקש שדרוג"), המינויים (הכי זולים בארץ"), אולהה ("תופתעו, יגיע לרמות הגבוהות") ורפואה ("נכשל בגדול"). בעלי הפועל ת"א לא מתחמק משום שאלה ב-5 באוויר

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.19 - 16:00
תחילת כתבה

לאחר הכישלון בעונה שעברה, הפועל תל אביב ממשיכה להיערך לקראת השנה הקרובה ועובדת חזק בכל הנוגע לרכש. האדומים כבר החתימו מספר שחקנים, כאשר שמם של מאור בוזגלו ואחרים על הכוונת, אבל מי שצפוי לעזוב הוא רמזי ספורי, לו סעיף שחרור שהפועל ב"ש מתכוונת להפעיל. בשיחה עם תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, "5 באוויר", אחד הבעלים איציק ניסנוב שפך אור על ההכנות של הקבוצה, חלון ההעברות הבוער ועוד.

"בוזגלו הוא שחקן שמאוד מעניין את המאמן", פתח ניסנוב. "אם התנאים יבשילו מבחינת מה שאנחנו יכולים לשלם ומה שהוא רוצה לקבל, אז זה יקרה. אנחנו לא רוצים להכניס את הפועל לחובות. אם במסגרת הזאת, נוכל להביא את השחקנים, אז נביא. כמעט כל קבוצה בליגת העל גומרת בגירעון. הפועל ת"א לא חייבת לאף אחד כסף. אנחנו הבאנו את הכסף".

הבעלים דיבר על החתמת יואב ג'ראפי, שהגיע על חשבון רובי לבקוביץ': "הוא עשה עונה טובה בהפועל ת"א ואני לא יודע על מה הוא נעלב. הגיע מאמן והייתה לו הזדמנות להביא שוער שהוא חושב שהוא יותר בכיר, על מה יש לו להיעלב. כשהחתמתי את אינברום, הודענו לשחקנים בחלק הקדמי? זה הכדורגל. גם שחקנים שיש להם הצעות הרבה יותר גבוהות, לפעמים רוצים לעבור. היו לנו אופציות אחרות ואני לא רואה בזה בעיה".

לגבי רמזי ספורי שמתקרב להפועל ב"ש, אמר ניסנוב: "ב"ש לא הפעילה את הסעיף ואני מקווה שלא תפעיל. הדברים לא תלויים בנו. לדעתי הסעיף בחוזה היה טעות. אם הוא רוצה ללכת וקבוצה מפעילה את הסעיף הזה, אין לנו מה לעשות. הדבר הכי נכון עבורו הוא להישאר בהפועל ת"א. אנחנו רוצים להציע לו שדרוג משמעותי בשכר כבר תקופה ארוכה. אם שחקן רוצה ללכת וחושב שיותר טוב לו ללכת לקבוצה אחרת... מבחינתי, הפועל ב"ש היא לא שדרוג מקצועי, אולי כלכלי. שחקנים מעדיפים את ת"א מאשר מקומות אחרים".

על הבלמים אוראל דגני ואדי גוטליב הוסיף: "דגני? אין חילוקי דעות. יש לו חוזה לחמש שנים בסכומים גבוהים יחסית לקבוצה שהייתה בליגה הלאומית. כמו שלא הייתי מוריד את השכר לשחקן שעבר עונה בינונית, אחרי עונה שכמעט ירדנו ליגה, לא נכון לבקש שדרוג. גוטליב למכבי? יש לו חוזה לעוד שנה. נעשה דברים רק לטובת הפועל ת"א".

"הפועל ת"א זה אחד מ-4 המועדונים הגדולים בארץ", המשיך הבעלים. "זה שאין בעלים עשירים, זה לא עושה את המועדון קטן. יש להפועל קהל במגזר ובקיבוצים. יש 4 קבוצות כאלה בארץ. אף אחד לא יכול להמעיט מהגודל של המועדון. נכשלנו בגדול בשנה שעברה. הסגל היה בסדר. ברור שצריך המשכיות. התוצאות לא היו תואמות את התקציב. עם חיזוק נוסף, הפועל תהיה קבוצה יותר טובה. העובדה שאנחנו חוזרים לבלומפילד, שהוא קודם כל אצטדיון של הפועל ת"א. אנחנו בטוחים ששנה הבאה תהיה שנה הרבה יותר טובה".

ניסנוב התייחס לחלוץ הרכש, מייקל אולהה: "עם כל הזלזול שלכם, אתם תופתעו ממנו. הוא יכול להגיע לרמות הכי גבוהות. ניסו מאוד התלהב ממנו. יש לו חוזה עד סוף אוקטובר. אם נחכה עד סוף אוקטובר, נקבל אותו בחינם. הצענו כסף עליו ונקווה שנקבל אותו לפני".

על נושא המינויים אמר הבעלים: "אנחנו הכי זולים בארץ. המינוי של האולטראס נמכר ב-680 ש"ח. אם קונה משפחה בשער 7, יוצא מחיר ממוצע של כ-400 ש"ח לבנאדם. אנחנו מאוד אטרקטיבים במחיר שלנו. אחרי שהסגל יהיה סופי, יקנו הרבה יותר מינויים. אני מקווה שיהיו מעל 8,000".

לגבי קשר הקבוצה ג'וזף גנדה, שעזב את המועדון, הגיב: "גם עניין מקצועי וגם עניין כלכלי. היינו אמורים לשלם כ-450 אלף ש"ח. היו לנו רק 40 אחוז מהכרטיס ולא חשבנו שכדאי לשלם את הסכום הזה, בטח ובטח שהוא לא כ"כ הצליח בהפועל ת"א".

כפי שציין בעבר, הבעלים אישר שיעזוב אם יגיע משקיע רציני: "אם יבוא מישהו שישקיע בהפועל ת"א כספים גדולים, שיתחייב לתקציב של 50-60 מיליון ש"ח במשך שלוש שנים, שרון ואני ניתן את החלק שלנו בחינם. נוותר על הכסף שלנו ונתרום אותו להפועל ת"א. הפועל לוקחת ממני הרבה מאוד זמן אישי. אני יותר מאשמח אם יבוא מישהו וייקח אותה. לא נעזוב את הקבוצה והיא תלך לפירוק, לא נעשה שיסכן את ההמשכיות של הקבוצה".

במהלך הפגרה, המועדון והמאמן לשעבר קובי רפואה, שוב הגיעו למבוי סתום: "אנחנו נשלם מה שהחוק יחייב אותנו לשלם. כל מה שמגיע לכל עובד למועדון, הוא יקבל. הוא לא המשיך כי הפועל ת"א נכשלה בגדול. ניסו מאוד רצה שדן רומן יהיה עוזר מאמן וסקאוט. אף פעם לא התערבנו בהרכב. אני סומך מאוד על ניסו. אם אחשוב שלא נכון להביא מישהו לסגל, אגיד את דעתי, אבל בסופו של דבר המילה האחרונה היא של המאמן".

הבעלים סיכם: "יש לנו קבוצה טובה. אני מקווה שדמארי יחזור למה שהוא היה. הוא שיחק תחת כאבים ואני מקווה שיחזור בריא. כשהוא בריא, הוא בין 2-3 החלוצים הטובים בישראל. הדבר הכי חשוב הוא לא להכניס את הפועל ת"א לחובות שהיא הייתה בעבר. אנחנו לא רוצים לחרוג ממסגרת התקציב. גם במסגרת הזו, נביא עוד שני שחקנים בכירים".

הדפס