אין סיכום: מאור בוזגלו לא ישוב לשחק במכבי חיפה

הקשר ביקש סכום גבוה יותר מההצעה שקיבל תחילה מהירוקים, אולם לאחר מכן הנשיא יעקב שחר הציב בפניו אולטימטום, לו סרב. בסופו של דבר שני הצדדים לא הגיעו להבנות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.06.19 - 19:03
תחילת כתבה

מאור בוזגלו לא יהיה שחקן מכבי חיפה. בתום הפגישה שנערכה הערב (שלישי) בין הקשר לירוקים, עליה פרסמנו לראשונה בערוץ הספורט, הצדדים לא הגיעו לסיכום, והמו"מ ביניהם לא צלח. כעת, הקשר, שעזב את בית"ר ירושלים, יחפש לעצמו קבוצה אחרת לעונה הקרובה.

את הפגישה יזם הקשר ומלבד נשיא המועדון יעקב שחר, נכחו בה גם בנו של הנשיא, אור שחר, שמעורבותו הולכת וגדלה, וכן סגן הנשיא עוזי מור. בוזגלו ביקש סכום גבוה יותר מההצעה שקיבל מלכתחילה, שחר הציב אולטימטום והקשר ויתר.

העובדה שהקשר הגיע ללא אביו רמזה יותר מכל על רצונו שהדברים ייעשו בשקט. על פי גורמים במועדון הירוק, בוזגלו הודה שוב למכבי חיפה על הטיפול בו במהלך הפציעה הקשה שעבר, ועל הכספים הרבים שהושקעו בשיקומו בהוראת יעקב שחר. הקשר סיפר כי הוא מרגיש שלא תרם מספיק לקבוצה שכל כך האמינה בו והחתימה אותו אחרי התקופה הלא פשוטה בהפועל באר שבע.

בחיפה הגדירו את הפגישה הראשונית כחיובית והכדור עבר לידיים של שחר, שגיבש הצעה כספית אחת בלבד. "אם תוגש הצעה, היא תהיה אחת ויחידה ולא יהיה מקום למשא ומתן", אמר גורם במועדון. מי שלחץ לצרף את בוזגלו הוא המאמן מרקו בלבול, שהעביר מסר שהשחקן ישדרג את הקבוצה ויוביל את הצעירים, אך לצערו הרב העסקה לא יצאה לפועל.

כמו כן, בפורומים השונים, האוהדים הירוקים חלוקים בדעותיהם. מצד אחד, ישנם כאלה הקוראים להחזיר את בוזגלו נוכח שוק הישראלים הדל. מנגד, אחרים חשבו שהקשר נמצא כבר מעבר לשיא וכן שסביבתו הקרובה תהיה מעורבת יתר על המידה ותפריע למערכת.

מעבר לבוזגלו, מתעסקים בחיפה גם בנושאים אחרים. מאמן כושר זר כבר חתם בקבוצה והוא יצטרף למחנה האימונים בהולנד בסוף החודש, אז יסתיים חוזהו בנוכחי באופן רשמי.

בנוסף, שתי הצעות כבר הוגשו לשחקנים זרים ובמועדון מחכים לתשובתם. בלבול רוצה לצרף מגן שמאלי זר נוסף כשאיקוום אוטין יושאל ככל הנראה, וסאן מנחם יהיה המגן המחליף. גם קשר אחורי יצורף, והמועמד המוביל הוא ג'ורג' מנדז'ק, אם יקבל שחרור בחינם מספרטה פראג.

במועדון מחמיאים ליובל אשכנזי, לרז מאיר, לירדן שועה ולעאיד חבשי, שצפוי לחלוק את תפקיד הקפטן יחד עם נטע לביא. "הסגל קצר, אבל אנחנו לא מודאגים. יגיעו שחקנים שישדרגו אותנו מאוד", אמרו הירוקים. בתוך כך, דיווחים בסרביה מספרים כי הירוקים התעניינו בקשרה של הכוכב האדום בלגרד, לורנצו אבסיליו, שעשוי להצטרף למועדון בקיץ הנוכחי.