"טעיתי שעזבתי את נתניה. קיבלתי בומבה רצינית"

חוסר ההתעניינות בו ("אם המצב יימשך, יכול להיות שאפרוש"), הסכסוך עם סגל ("נפלתי לתרגיל") והתקרית עם לוזון ("העדפתי לשתוק ולתת לאלוהים לעשות את שלו"). ערן לוי מספר על "השנה הקשה בקריירה" ובטוח: "מלבד מכבי, אני חייב לשחק בכל קבוצה". ראיון

תומר לוי
תומר לוי  26.06.19 - 21:00

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

ערן לוי יושב בבית ועדיין לא יודע איפה ישחק, אם בכלל, בעונה הקרובה. בינתיים ובמקביל לסיכום בקבוצת החופים של ראש העין, הקשר סיפק ראיון מרתק לערוץ הספורט ודיבר על "השנה הקשה בקריירה", הסכסוך עם אייל סגל והטעות בעזיבת נתניה, הביקורת המדוברת של גיא לוזון עליו והמחשבות על פרישה.

לוי, שיהיה בן 34 בחודש אוגוסט, לא מבזבז זמן פנוי וגם כשהוא ללא קבוצה, עובד קשה במטרה להיות מוכן לעונה החדשה. "לקחתי איתי מאמן כושר בשם נתי אבידן ואני מתרכז בעבודה קשה ובתזונה נכונה", סיפר. "ירדתי במשקל כי אני עובד נכון וצמוד".

"העזיבה את מכבי נתניה עשתה לי רע, אני לא מתבייש להגיד את זה", הודה הקשר. "עשיתי טעות ולא הצלחתי להתאושש מזה. עברתי את העונה הכי חלשה בקריירה שלי, קיבלתי בומבה רצינית מבחינת הכדורגל. כל העונה הזו הייתה טעות אחת גדולה מבחינתי".

לוי נשאל על המגעים להחזרתו ושיחזר: "היו לי שיחות עם דראפיץ' והמנכ"ל כי רציתי להתנצל. הורדתי את הראש וביקשתי סליחה כי אני גבר. אייל (סגל) נפגע ממני בשיחה הקשה שהייתה לנו לפני שנה אחרי משחק גביע הטוטו נגד מכבי חיפה. אמרתי לו שאני לא מעוניין לשמוע אותו. היו אמוציות, אבל ככה זה במו"מ. הוא נפגע והתנצלתי, אבל בשביל זה להגיד שערן לוי לא יחזור?".

"אחרי השיחות עם דראפיץ' נתנו לי להבין שרוצים שאחזור", בטוח הקשר. "המאמן ישב איתי במשך ארבע שעות ואם אני לא ערן לוי, כבר לפני חודשיים הייתי מודיע למשפחה שאני חותם בנתניה. אני לא מטומטם. אני מאוכזב מדראפיץ' שלא חזר אליי ולא ענה לשיחות ממני. אחר כך קיבלתי טלפון מסגל שאמר שלא אחזור לנתניה. זה כואב כי נתתי את החיים שלי לקבוצה, ניצלו את הסליחה וההתנצלות שלי ולקחו את זה למקום אחר. הייתי הכל בנתניה, החזקתי את המועדון בזמן הפירוק, בזמן ששחקנים התקשרו אליי והתלוננו".

"גם אם עלה לי השתן לראש אחרי עונת השיא, לא ביקשתי ללכת למועדון אחר ולא ביקשתי 300 אלף יורו", אמר לוי על הביקורות נגדו אז. "ביקשתי חוזה לעונה נוספת, זה הכל. מגיעים שחקנים עם מספרים פחות טובים ומקבלים חוזה לשנתיים ושלוש. מה איתי? עשיתי רק טוב למכבי נתניה בחמש השנים שלי בקבוצה. פגעתי באייל ולכן התנצלתי כי הוא בכל זאת אדם שהרים את מכבי נתניה, אבל לצערי הם לקחו את ההתנצלות למקום אחר".

האם מכבי נתניה בעצם עבדה עליו? "עשו לי תרגיל", כעס לוי. "עבדו עליי ועם כל הניסיון שלי נפלתי. אני יכול לאחל בהצלחה רק לאוהדי מכבי נתניה. חבל לי כי רציתי לתת עוד שנתיים ולפרוש בנתניה, זה הבית שלי".

על אף הבעיות, ערן לוי בטוח שיש לו עוד הרבה מה לתרום: "היו לי מספרים מדהימים בנתניה. הייתי שותף לכמעט 100 שערים בארבע עונות, אז מה הבעיה? חוץ ממכבי תל אביב שיש לה סגל עמוק ואיכותי, אני חייב לשחק בכל קבוצה בליגת העל. אותם מאמנים שממלאים סגלים בתחילת העונה ולא פונים אליי הם אותם אלו שמזהירים את השחקנים שלהם ממני לפני כל משחק. אני יושב בבית ואף אחד לא מתעניין בי".

מלבד הפיצוץ מול נתניה, לוי עבר גם קשיים רבים בבית"ר ירושלים, במדיה לא הצליח להשתלב. על גיא לוזון שדיבר בפומבי על ה"מדדים הלא ספורטיביים" שלו הוא אמר: "למאמן אסור לדבר כך על שחקן, בטח אחד עם רזומה כמו שלו. הוא צריך אחר כך לראות אותי ואני אותו אחרי שהוא פגע בי ככה לעיני כל המדינה. העדפתי לשתוק ולתת לאלוהים לעשות את שלו".

גם עם ניר קלינגר הוא לא הסתדר: "היו לי איתו מספר קדנציות, תמיד מאמצע העונה - במכבי ת"א, הפועל באר שבע ובית"ר ירושלים. הוא אף פעם לא האמין בי וזה מאוד פגע בי. בהתחלה פתחתי בהרכב בשני משחקים ואחר כך בשלושה משחקים התחממתי במשך 50 דקות וגם במצב של 0:0 לא שותפתי. זה דברים שפוגעים בך. מה שמצחיק הוא שבתחילת העונה הייתי סגור בהפועל חיפה והוא היה עוד המאמן שלה, אז למה רצית אותי? הוא עבר הרבה בכדורגל ויש לו קריירה מפוארת, אבל גם אני עברתי הרבה והדברים האלו פגעו בי וכתוצאה מכך אני יושב בבית בלי הצעות".

על הפרק בהפועל קטמון: "קיבלתי שם את כל הגיבוי וכל מה שהייתי צריך. זה מקום ברמה גבוהה, מסודר, מקצועי ועם אנשים טובים. יש שם שחקנים צעירים ומוכשרים שעוד ישמעו עליהם, אבל לא הצלחתי להתרומם אחרי מה שקרה בבית"ר".

והאם הוא חושב על פרישה? "אני מקווה שבעוד חודשיים תראו אותי בכדורגל, אבל אם זה יימשך ככה - יכול להיות שזה נגמר. מקווה שלא, אני עדיין חי וקיים ויכול לעשות את כל הדברים שאני יודע. ברגע שלא אצליח לעשות את זה, אקום ואלך לבד. אני חזק וקשה לשבור אותי".