כאב ראש: ירדן שועה פצוע ועלול שלא לפתוח מול מורה

חלוץ מכבי חיפה, שפגוע בשריר הירך, לא יהיה כשיר ל-90 דקות במשחק הראשון במוק' הליגה האירופית. שחקנים מוטרדים מהחרם של הקהל: "מכבי ת"א לא החתימה שחקנים, ושם אין מחאה". שחר ייפגש עם נציגי ארגוני האוהדים. צפו בתקציר ה-0:0 מול סנט טרוידן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.07.19 - 10:01
תחילת כתבה

(בווידאו: תקציר משחק ההכנה של מכבי חיפה מול סנט טרוידן, באדיבות האתר הרשמי)

מכבי חיפה תחזור מחר (חמישי) לארץ אחרי שני מחנות אימונים באוסטריה והולנד ואחרי שניצחה 0:3 את בוורן וסיימה בתיקו 0:0 מול סנט טרוידן בשני משחקי האימון שקיימה מול הקבוצות הבלגיות תוך שהיא לא סופגת שערים כלל.

בקבוצה מבינים לליבם של ארגוני האוהדים, שחלקם הודיעו שיחרימו את משחקי גביע הטוטו והמשחק מול מורה הסלובנית, אבל הדגישו כי לא יביאו שחקני רכש בלחץ ולאחר מכן יתחרטו. "מכבי ת"א לא החתימה שחקנים, ושם הקהל לא מוחה נגדם", אמר אחד משחקני חיפה. "להתחיל את העונה בלי תמיכת הקהל זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים".

חלק מהאוהדים המוחים שלחו הודעות לנשיא המועדון, יעקב שחר, ולחלקם אף ענה הנשיא והרגיע אותם שהמועדון ישקיע לא מעט בחיזוק. שחר צפוי להיפגש לבקשת ארגוני האוהדים עם נציגים מהקהל.

בצד המקצועי, ולקראת המשחק מול מורה הסלובנית, עושה רושם שירדן שועה לא יפתח. השחקן, שצפוי לחזור לאימונים רק בימים הקרובים בשל כאבים בשריר הירך, לא יהיה כשיר ל-90 דקות, ומוחמד עוואד שלא נספר בעונה שעברה הפך בלית ברירה כרגע לחלוץ שיקבל את הקרדיט. לצידו ישחק דולב חזיזה, שיחד עם רמי גרשון ונטע לביא הצטיינו במחנה. "חסרה לנו איכות מקדימה", סיכמו מספר שחקנים. כמו כן, ג'ורג' מנדז'ק עדיין בתמונה.

על אף שרז מאיר לא פתח אתמול במשחק מול סנט סטרוידן, המאמן מרקו בלבול בונה עליו כרגע כמגן שמאלי, בעוד שאיקוום אוטין עשוי להיות מושאל. בלבול לוחץ להחתים בלם, מגן, שני קשרים וחלוץ. בנוסף, ניקיטה רוקאביצה אמור לחתום לשנתיים אם לא יקבל בקרוב הצעה מסין.

בנוסף, המועדון החתים מאמן כושר חדש: ד"ר ניל קלארק. הבריטי שהיה שותף לאליפות של מנצ'סטר סיטי ב-2012, ולפני כן אימן בצ'רלטון, רידינג -ו ווסטהאם, הוחתם ויצטרף למועדון החל מיום ראשון. בשלוש העונות האחרונות אימן בהודו יחד עם עוזר המאמן הירוק, פול גרובס.