סלליך: "לאתיופים לא עוזר להיות טובים"

קשר מכבי חיפה על המהומות: "אף אחד לא יעשה את השינוי בשבילנו". שון דוסון: "תפסיקו להיות צבועים ותתחילו להיות אנושיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.19 - 08:16

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מחאת בני העדה האתיופית מחריפה והכאוס ברחובות לא משאיר גם את הספורטאים בישראל אדישים. אחרי ההתבטאויות של מנשה זלקה וגדי קינדה, גם קשר מכבי חיפה הפצוע סינטיהאו סלליך התייחס למהומות והאירועים האחרונים.

"שתקנו, נשכנו שפתיים והבלגנו", כתב סלליך בחשבון האינסטגרם שלו. "חיכינו בסבלנות כמו שרק אנחנו יודעים לשינוי המיוחל בחברה, הרי אתם תמיד אומרים 'האתיופים השקטים, הצנועים, המכבדים והאנשים הטובים'. אבל לא עוד, כי זה ממש לא עזר לנו - אלא להפך. בגלל כל זה אנחנו נמצאים במצב הזה, בגלל שזה 'שלנו' ולא 'שלכם', בגלל שזה 'אנחנו' ולא 'אתם'".

"אם אנחנו לא נעשה את השינוי שנדרש, אף אחד אחר לא יעשה בשבילנו", הוסיף הקשר שצפוי לחזור למגרשים לקראת סוף 2019. "צדק צדק תרדוף, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים! לא לאלימות".

View this post on Instagram

ועכשיו #איבדתם את התמיכה שלי ....#תסתדרו במאבק #שלכם ....קשה לראות את זה ולתמוך #בכם ....הייתה #לכם הזדמנות מצויינת לגרום לכל המדינה ללכת #אחריכם .... #אתם מאבדים את תמיכת הציבור #שאתם מתפרעים ככה .... הפעם #הגזמתם לגמרי .... היינו #בעדכם אבל כבר לא יותר ....#העדה הזאת הגזימה ....#האתיופים האלה ....ככה מתנהגים מאיפה #שבאתם ולא כאן ... שתקנו ,נשכנו שפתיים והבלגנו , חיכינו בסבלנות כמו שרק אנחנו יודעים לשינוי המיוחל בחברה ...הרי אתם תמיד אומרים ״ האתיופים השקטים...הצנועים ...המכבדים ...האנשים הטובים ״ אבל לא עוד כי זה ממש לא עזר לנו אלא להפך ..!! ובגלל כל זה אנחנו נמצאים במצב הזה , בגלל שזה #שלנו_ולא_שלכם , בגלל שזה #אנחנו_ולא_אתם , ואם אנחנו לא נעשה את השינוי שנדרש אפחד אחר לא יעשה בשבילנו #אתם לא !!! #צדק_צדק_תרדוף וזה בדיוק מה שאנחנו עושים ❗️ #לא_לאלימות #לא_לגזענות #אנחנו_לא_נוותר ✊🏿

A post shared by Sintayehu Santi Sallalich (@santi7sallalich) on

גם הכדורסלן שון דוסון, שמשחק בחובנטוד בדאלונה, הגיב לבלאגן: "מדהים לראות איך כשבן אדם נחטף, נרצח, נאנס או מופלל שלא כהוגן (אלאור אזריה), כל המדינה נעמדת על הרגליים, משמיעה את קולה, תומכת ונלחמת למען צדק ומגיע לנו על זה את כל הכבוד, אבל השאלה שלי היא איפה כל זה כשזה קורה לבן אדם שחור? זה בסדר כשילד שחור נרצח בקלות ראש על ידי שוטר (ולא בפעם הראשונה)? באמת אפשר פשוט להמשיך את סדר היום כרגיל כאילו לא קרה כלום?".

"95% מהאנשים שהם לא שחורים אפילו לא עושים את המינימום של לשתף את הנושא ברשתות החברתיות, שזה רק דורש מהם שתי לחיצות על המסך של הטלפון", הוסיף דוסון. "זה כולל אפילו אנשים שמחשיבים את עצמם כקרובים אליי. אנשים יעדיפו לפרסם עוד סרטון חמוד של כלב רנדומלי באינטרנט או או הקינוח המדהים שהם אכלו היום, כשהחיים של עוד משפחה נגמרו ברגע בגלל חוסר צדק וגזענות. אנחנו טוענים כשאנחנו עם מאוחד, אבל כשזה מגיע לאדם שחור כל זה נעלם. די להיות צבועים ותתחילו להיות אנושיים".