הזמן לעשות

מדינת ישראל סוערת בעקבות גל המחאות של קהילת יוצאי אתיופיה ובמקרה כזה הספורט חייב לשמש כמנוף למיגור תופעת הגזענות. ככל שיצמחו דמויות נוספות כמו מנשה זלקה, כך נצליח להעביר מסר שכולו ניסיון ליצירת שיוויון בין כלל אזרחי המדינה. צפו בכתבה

ניר מיימון  03.07.19 - 12:25

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

(בווידאו: צפו בכתבה על המהומות)

המדינה עצרה מלכת בעקבות גל ההפגנות הסוער של קהילת יוצאי אתיופה, שמחתה על מותו של סלמון טקה בעקבות ירי של שוטר בחיפה בתחילת השבוע.

זו לא המחאה הראשונה של קהילת יוצאי אתיופה וכמו אזרחים מודאגים רבים, גם הספורט הישראלי לא נותר מחוץ לזירה. קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה, ביקר בחשבון הפייסבוק שלו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל גם הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג והבלם דקל קינן הצטרפו לפוסט והוכיחו שהכאב על מותו המיותר של טקה חצה גם לגבולות הספורט.

זלקה, שהדליק משואה ביום העצמאות האחרון, ממצב עצמו כבר תקופה כאחד הקולות הבכירים של הקהילה. אחרי הפוסט החריף, שחקן חדרה העביר באימון פתיחת העונה של הקבוצה מסר שכולו ניסיון ליצירת שיוויון בין כלל אזרחי המדינה: "אני מאוד אשמח שבשנים הקרובות יצמח עוד מנשה זלקה ושיהיו עוד שחקנים מהעדה האתיופית. ככל ששחקנים כאלה יצמחו ויהיו רלוונטיים בשיח הציבורי, כך יהיה לנו יותר קל להשפיע ולמגר את תופעת הגזענות".

בישראל של ימינו אפשר למצוא מגוון תרבויות ודוגמאות של השתלבות העולים החדשים בתחומים שונים בחברה והם בתמורה מעניקים למדינה מכשרונם. כולנו תקווה שאירועי הימים האחרונים ילמדו את כולנו לקח למען עתיד משותף טוב יותר.