נלחמים על בית"ר: הקהל יערוך מפגן תמיכה

מאות אוהדים יגיעו לבית וגן. הבלם יקיר ארצי חתם לשנתיים

תומר לוי
תומר לוי  11.07.19 - 10:15
תחילת כתבה

סערת עלי מוחמד ממש לא קרובה להיגמר, אבל השחקן עצמו מנסה להרגיע את הרוחות ככל שניתן. הקשר, שספג קללות מחלק מאוהדי בית"ר ירושלים באימון הפתיחה אמר למקורביו: "הכל בסדר, אני רגוע לחלוטין ומקבל הרבה אהבה והודעות תמיכה. הטלפון שלי קרס ואני צריך להחליף אותו. כולם מגבים אותי פה ונותנים הרגשה טובה. אני פה כדי להישאר".

גם סוכנו של מוחמד אבי ציוני סיפר ל"ערוץ הספורט": "הוא מרגיש שהשחקנים ממש מכבדים ומלווים אותו וזה מאוד מרגש אותו. גם הצוות המקצועי והודעות התמיכה של השחקנים ברשתות החברתיות ריגשו אותו מאוד".

ומה עם משה חוגג? הבעלים, באופן לא ממש מפתיע, היה בסערת רגשות גדולה ואכן רצה לעזוב, אבל בהנהלה בטוחים שהוא יירגע ולא ינטוש את בית"ר. עם זאת, במועדון אמרו: "זה לא היה רק מסר של 'תחזיקו אותי'. רק מי שהיה במשרדים יכול להבין באיזו סערת רגשות הוא נמצא". בכל מקרה, ברור לכולם שאחרי כל ההשקעה שלו במועדון הבעלים לא יקום ויילך רק בגלל קומץ גזעני. אבל מחכים, כאמור, למוצא פיו של חוגג.

אם זה לא מספיק, אירוע מיוחד נוסף שהתרחש אמש בבית וגן מסביר מי זה עלי מוחמד. בסיום האימון, הקשר יצא לרכבו והיה עטוף באוהדים שעודדו אותו עד שאחד זעק לעברו קללה גזענית ונעצר על ידי המשטרה. מוחמד ניגש לדבר עם השוטרים וביקש שישחררו את האוהד, להפתעתם של השוטרים. אגב, האוהד עצמו התנצל, אך נשאר במעצר.

הנושא הבעייתי שכנראה נותר מבחינת חלק מהאוהדים, הוא השם "מוחמד" שהתנוסס על החולצה. חלק רב מהם היה מעדיף ששם אחר יתנוסס על חולצתו, אבל לא נראה שחוגג יוותר בעניין הזה.

מאות אוהדים צפויים להגיע מחר לבית וגן כדי לתמוך בחוגג ועלי מוחמד. גם ברשתות החברתיות אוהדים רבים העלו הודעות תמיכה בקשר ובבעלים. גם הבלם טל בן חיים העלה תמונה של מוחמד ורשם: "אנחנו אוהבים אותך אח. איש גדול ושחקן בכיר".

בין כל הבלאגן, בית"ר הספיקה לצרף רכש נוסף. הירושלמים הודיעו על החתמתו של בלם מכבי יבנה יקיר ארצי לשנתיים. "בחודש האחרון התאמנתי עם הקבוצה ואין מאושר ממני להצטרף לשורות המועדון. מחכה כבר שהעונה תתחיל", מסר.

בית משפט השלום נעתר לבקשת המשטרה והרחיק אוהד בית"ר ירושלים כבן 26 מכלל מגרשי הכדורגל עד לסוף עונת הכדורגל. ההחלטה על ההרחקה באה בעקבות מעצרו של החשוד אמש וחקירתו במשטרה לאחר שנצפה מפעיל עפ"י החשד רימון עשן באימון פתיחת העונה בבית וגן.

ארגון "לה פמיליה" התנער מאירועים שהתרחשו אתמול בבית וגן וטען שמדובר ב-20-30 ילדים שאינם אוהדי הקבוצה. הארגון עצמו ניסה למנוע את האירועים ומנע מהאירועים להתלקח. בארגון לא אהבו את ההודעה של חוגג שלטענת גורמים בארגון גורמת ל"רעש מיותר".