ביקורת על צירוף בלקמן. סאבוריט טס לראות מומחה

שחקני מכבי ת"א ציפו לרכש משמעותי יותר, אך איביץ' מרוצה. המגן לא מצליח להתאושש מהפציעה ויתייעץ עם רופא בברצלונה. דור אלו עבר את הבדיקות הרפואיות, החתימה היום

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.07.19 - 09:03
תחילת כתבה

מכבי תל אביב סיימה את מחנה האימונים שלה אמש (ראשון) עם ניצחון על העולה החדשה לליגת הבכירה בהולנד, ספרטה רוטרדם, ואחרי שני הפסדים במחנה האימון, סוף סוף נראו חיוכים במחנה הצהוב. אלא שלמרות התוצאה, בקבוצה מרגישים שהם לא מוכנים למשחק הראשון באירופה בפרט ולעונה שבפתח בכלל, כשמירב הביקורת היא על משחק ההגנה.

התוצאות מדברות בעד עצמן. הצהובים ספגו שבעה שערים בשלושה משחקים וחוליית ההגנה לא נראתה מתואמת, עם דגש על ז'איר אמאדור ואופיר דוידזאדה, שממלא את מקומו של אנריק סאבוריט. אגב, לא ברור מתי המגן יחזור ובינתיים הוא ממשיך להתלונן על כאבים מעל שריר התאומים, בסמוך לברך.

סאבוריט יצא לברצלונה לבדיקה אצל מומחה, אחרי שלטענת שחקנים במכבי הצוות הרפואי, בראשות ננאד קובאצ'ביץ' הסרבי, לא הצליחו להחזירו מהפציעה. "זה לא פעם ראשונה שיש לנו טענות נגד הצוות הרפואי. בלי קשר, החיסרון של אלי דסה ואנריק סאבוריט משמעותי מאוד עבורינו", אמרו שחקנים במכבי והוסיפו באותה נשימה: "זו רק תחילת העונה, אף אחד לא מצפה שאחרי המחנה ניתן רביעיות וחמישיות".

בתוך כך, הסיכום של מכבי ת"א עם ניק בלקמן לשנתיים לא הרגיע את שחקני הקבוצה, שלא חושבים שהבאתו תשדרג באופן משמעותי את הסגל, בטח אחרי העונה שעברה בה כבש שער אחד ב-14 משחקים בחיחון. חלק מהם אף ביקר את ההחלטה שלא להתחזק בשחקן שנמצא בכושר טוב יותר.

מנגד, ולדימיר איביץ', שנפגש עם בלקמן, התלהב מהרצון של השחקן לחזור ולהוכיח את עצמו. איביץ' היה מרוצה מהמחליפים ששינו את המשחק אתמול, בינהם דור מיכה, שרן ייני ויונתן כהן, שכניסתם הוסיפה ביטחון ושינתה את המומנטום לטובת הצהובים. אלירן עטר שוב לא שותף בגלל המכה שספג בקרסול, אבל כבר מתאמן באופן מלא ויהיה כשיר למשחק הראשון באירופה.

דור אלו, שהסערה סביבו רק הולכת ומסתבכת, אמור לחתום היום רשמית לאחר שבמכבי סיפרו שהבדיקות שעבר נמצאו בסופו של דבר תקינות. רופא המועדון לא רצה לקחת סיכון ולכן הועברו הבדיקות לחוות דעת נוספות, שהגיעו הבוקר להולנד שם נמצאת הקבוצה.