סאן מנחם לא ימריא עם מכבי חיפה למורה

המגן, שהחרים את אימוני מכבי חיפה, עשוי לבקש שיחה עם שחר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.07.19 - 18:39
תחילת כתבה

אחרי שהחרים את האימונים ללא אישור, ימיו של סאן מנחם במכבי חיפה ספורים. המגן, שמאוכזב ממעמדו לא יטוס עם הירוקים למשחק הגומלין במוקדמות הליגה האירופית בסלובניה מול מורה. מנחם שהרשים בעונה שעברה במשחקים המעטים ששיחק, מרגיש מרומה משום שהובטח לו לא פעם שיקבל הזדמנויות שוות ממרקו בלבול, דבר שלא נעשה עד עכשיו.  "מנחם שחקן מכבי חיפה, קבוצה שרוצה בשורותיו שתפנה אלינו, ונעדכנה בתג המחיר", אמר גורם במועדון.

מנחם, שנמצא במועדון כבר ארבע שנים, מעולם לא שבר את הכלים, אבל חבריו מספרים כי התקשה להסתיר את אכזבתו וכעסו. זאת משום שבמועדון מסרבים לשחררו מצד אחד, אבל מצד שני גם לא מאפשרים לו להתקדם מקצועית. "בלבול לא סופר אותו, נכון לשני הצדדים להיפרד", אמרו שחקנים במכבי חיפה.

אגב נושא מנחם הפך לשיחה המרכזית בארוחת הערב שארגנה חברתו של רז מאיר, אליה הוזמנו כל שחקני הקבוצה לערב גיבוש. מנהל הקבוצה רפי אוסמו שוחח עם המגן וביקש ממנו לא לשבור את הכלים כשלא מן הנמנע שהוא יבקש פגישה עם הנשיא יעקב שחר, נוכח האכזבה הרבה שהוא סוחב איתו בתקופה האחרונה.

מנחם ידרוש לעבור ללא תמורה אחרי שנקנה ב-600 אלף ש"ח, אבל הפועל קריית שמונה שילמה עליו 100 אלף ש"ח דמי השאלה כך שלא נראה שהירוקים ישחררו אותו בחינם. מכבי נתניה תהיה מוכנה לשלם סכום מסוים עבור המגן, שמבחינת הצוות המקצועי שכבר טיפח שחקנים צעירים, עשוי להיות המגן השמאלי הבא של הכדורגל הישראלי בתוך תקופת זמן קצרה. בלי קשר, גם יהב גורפינקל ושי בן דוד ביקשו לעזוב בהשאלה.

לבקשת השחקנים ולאור העובדה שחיפה חכרה מטוס לסלובניה, כל שחקני הסגל ייצאו למשחק הגומלין בסיבוב המוקדמות הראשון בליגה האירופית, גם אלו שלא יתלבשו. ניקיטה רוקביצה ויאניק ווילדסחוט ימריאו גם הם למשחק, שעל הנייר אמור להיות נוח, אחרי הניצחון הביתי 0:2 במשחק הראשון. 

בינתיים, מכבי חיפה תקועה עם אליסון דוס סנטוס. הבלם מסרב לעזוב וההערכה היא שככל שיתקדם הזמן והוא יבין שאינו בתוכניות, יסכים לקבל פיצוי של כמה משכורות כדי לעזוב לקבוצה בה יראה דקות משחק משמעותיות. הברזילאי מחזיק בחוזה עד לסיום העונה הקרובה.